İki Kardeş, Miras Yüzünden Ablalarını Traktörle Ezdi!

Antalya’nın Manavgat ilçesinde miras tartışması yüzünden iki kardeş, ablalarının üzerine traktör sürerek yaralanmasına sebep oldu. Kardeşlerinin miras için böyle bir saldırı gerçekleştirdiğini iddia eden yaralı kadın, "Allah canımı çocuğuma bağışladı" ifadesini kullandı.

İki Kardeş, Miras Yüzünden Ablalarını Traktörle Ezdi!

Manavgat Yayla Mahallesinde eşi öldüğü için 14 yaşındaki kızı ile beraber yaşayan Emine Çetin, 3 Ekim Pazar günü kızını da yanına alarak kardeşini ziyaret etti.

Kardeşinin evinde otururken, evin yakınındaki ve anne-babasından 9 kardeşe miras kalan arazide kepçe ve traktörle çalışma yapıldığını görünce çalışma yapılan yere geldi.

Daha önceden miras yüzünden aralarında tartışma yaşanan iki kardeşi ile karşılaşan Emine Çetin'in üzerine kardeşleri traktör sürüp, üzerinden geçtiler.

Yaşlı kadın şans eseri traktörün tekerlekleri arasında kalarak ölmekten kurtuldu. Bu olaydan sonra iki kardeş ablalarını saçını yoldu, 14 yaşındaki kızının telefonunu kırıp darp etti. Ambulansla hastaneye kaldırılan Emine Çetin, tedavisinden sonra evinde dinlenirken kardeşleri hakkında şikayetçi oldu.


"BEN EZİP GEÇEYİM"


Yaşadıklarını gözyaşları içinde anlatan Emine Çetin, 7 sene önce eşini, annesini ve babasını arka arkaya kaybettiğini aktararak, "Pazar günü kızımla birlikte köyümüze gittik. Kardeşimin evinde otururken kepçe ve traktör seslerini geldiği yere baktığımda anne-babamdan miras kalan arazide çalışma yapıldığını gördüm. Yanlarına giderek bunu yapmaya hakları olmadığını söyledim.

Benimle tartışıp üzerime traktör sürdüler. Küçük kardeşim bağırıp ‘bırak yapamayacaksan ben onu ezip geçeyim’ dedi ve traktöre binip üzerimden geçti. Allah canımı çocuğuma bağışladı. Daha sonra saçımdan tutup darp ettiler. Saçımı yoldular. Amaçları annemden babamdan kalan arazilerin tamamına el koymak" ifadesini kullandı.


AVUKATTAN AÇIKLAMA


Yaşananların kasten adam öldürmeye teşebbüs olduğunu ifade eden Avukat Umut Çiftçi, "Resmen insan öldürmeye tam teşebbüs olayı yaşanıyor. Birçok yerinde hasar var, saçları yolunmuş ama çok şükür ki canını kurtarmış. Şu şöyle bilinmelidir ki kadınların haklarını onları döverek, söverek, öldürmeye çalışarak kimse yok edemez.

Bu haklar yüzyıllardır mücadele ile kazanılmış haklardır. Sırf eşi ölmüş, dul, mağdur diye miras hakkını almasın diye döverek, söverek. Zulmederek hakkını gasp etmeye kimse çalışmasın. Yetkilileri sorumluları göreve çağırıyoruz. Bunu yapanlar bir an önce yakalanıp yargılansın ve cezaları verilsin" dedi. 
 

Kaynak :t24

Süleyhan Avşar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER