Oto ekspertiz firması, aracın detaylı bir incelemesini gerçekleştirdi ve aracın geçmişi hakkında bilgi verdi. Otomobilin bedelinin ödenmesi esnasında Van’dan Kırşehir’e gelen vatandaş parayı banka hesabına atacağını söyleyince gerçek ortaya çıkarken, esnafın müdahalesi sonrası emniyet birimleri devreye girdi. Yaşanan olayı anlatan oto ekspertiz Süleyman Karaçoban, “Otomobil alıcısı Kırşehir’e Van’dan geldi.

Aradaki üçüncü şahıs ise dolandırıcı. Alıcı ve satıcının dolandırıcıdan haberi de yoktu. Arabayı inceledikten sonra alıcı ve satıcı iban konusunda anlaşamadı. Aracın sahibi iban verdi, alıcı ise üçüncü şahısla anlaştığını ve onun ibanına atacağını söyledi. Devreye girip 700 bin liralık mağduriyeti de önledik. Emniyet birimleri de haftalık gelip uyarıyor. Olay çözüldükten sonra alıcılar beni de yemeğe götürdü. Herkes duyarlı olmalı. Iban veren üçüncü şahsın da telefonu olay sonrası kapalı konuma düştü” dedi.

BEHZAT Ç.'NİN GENÇ OYUNCUSU GÜLŞAH ÇOMOĞLU HAYATINI KAYBETTİ BEHZAT Ç.'NİN GENÇ OYUNCUSU GÜLŞAH ÇOMOĞLU HAYATINI KAYBETTİ

(Serkan Tanyıldızı)

Kaynak: HABER MERKEZİ