Gökova-Fethiye-Antalya karayolu Gökova kavşağına yaşanan kazalar sonrası yöre halkı tarafından kavşağa bir an önce sinyalizasyon sisteminin yapılması istenmişti. Mahalle sakinleri sadece Gökova kavşağı değil, yine yol üzerindeki Ataköy kavşağının da büyük tehlike oluşturduğunu belirterek Kaymakamlık ve Valiliğin bu iki kavşağa bir an önce çözüm üretme taleplerinin ardından Muhtarlık ve Ula Belediyesi tarağından Karayolları İzmir Böğle Müdürlüğü’ne sinyalizasyon talebinde bulunuldu.

SİNYALİZASYON SİSTEMİ DEVREDE

Karayolları tarafından ocak ayı başında Gökova Kavşağı'nda sinyalizasyon çalışması başlatılarak pazar günü sistem devreye alındı. Hem Köyceğiz istikametinde, hem de Gökova’dan Köyceğiz istikametinde seyreden araçlar ile tali yollardan giriş yapan araçlar artık sinyalizasyon ışıklarına uyarak hareket ediyor.

FETHİYE’DE CİNSEL İSTİSMARCI YAKALANDI! FETHİYE’DE CİNSEL İSTİSMARCI YAKALANDI!

"HALKIMIZ İSYAN EDİYORDU"

Gökova Mahallesi Muhtarı Ulaş Bavut, emeği geçenlere teşekkür etti. Muhtar Bavut, “Daha önce çok düzenli bir kavşağımız olmadığı için, turizm yoğunluğu çok olduğu için bu yolda 15-20 dakika beklemek zorunda kalıyor vatandaşlarımız.

Tarımla uğraşan vatandaşlarımız bu kavşaktan çıkmakta ve yolun karşısına geçmekte zorlanıyordu. İki-üç yıllık girişimlerimizden sonra önceki Valimiz Ortan Tavlı ve Milletvekillerimiz ile girişimlerde bulunduk. Ula Belediye Başkanımız Özay Türkler’in büyük emekleri oldu.

"5 CANI KAYBETTİĞİMİZ KAZA YAŞADIK"

Halkımız haklı olarak isyan ediyordu ama bir ön çalışma başlamıştı. Önce sadece yanıp sönen flaşör dedikleri bir sistem taktılar. Biz bunun sorunu çözmeyeceğini İzmir Bölge Müdürümüze de söylemiştim. Bize turizm yoğunluğunun geçmesi söylendi. Ama o zaman burada yüreklerimizi yakan ve 5 canı kaybettiğimiz bir kaza yaşadık.

Geri gelmeyecekler ama en azından bundan sonrası için üzücü şeyler yaşanmaması adına buruk da olsa sevinç yaşıyoruz. Vatandaşlarımız kurallara uyarsa, ışık var diye fevri hareket ederse yine canlar yanabilir. Burada sinyalizasyonun yapımında emeği geçen özellikle Belediye Başkanımız Özay Türkler ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.