Antalya Aksu Belediyesi'nde yapı kontrol müdürü olarak çalışan N. A.’nın, işyerinin ruhsatı için belediyeye giden yabancı uyruklu bir kadına ahlaksız teklifte bulunduğu iddia edilen görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

ERDOĞAN'DAN ÇALIŞAN VE EMEKLİLERLE İLGİLİ BEKLENEN AÇIKLAMA ERDOĞAN'DAN ÇALIŞAN VE EMEKLİLERLE İLGİLİ BEKLENEN AÇIKLAMA

İddiaya göre binanın yıkımına dair görüşmek için Aksu Belediyesi’ne giden kadın, Yapı Kontrol Müdürü ile görüşmek istedi. Kadını odasına davet eden müdür, önce kadına yıkımın gerçekleşmemesi için 150 bin TL ödemesi gerektiğini söyleyerek ahlaksız tekliflerde bulundu.

Sosyal medyada yer alan görüntülerde müdürün kadına “Ben seni istiyorum. Bir kez olmaz 4 kez olsun” dediği duyuluyor. Cep telefonu kamerası ile kayıt altına alınan görüntüde, kadının “Siz para değil, başka şey istiyorsunuz” dediği de görülüyor. Avcı ise kadının dediklerini onaylayarak, tekliflerini sürdürüyor.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Görüntülerin yayılmasının ardından belediyeden söz konusu iddialara ilişkin açıklama geldi. Belediyeden yapılan açıklamada, "Son günlerde bir belediye personelimiz ile ilgili birtakım iddialar ortaya atılmaktadır. Söz konusu personelin belediyemizle ilişiği kesilmiştir. Kamuoyuna duyurulur” denildi.