Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Prof.Dr. Aydın Ayaydın Muğla ilçelerini gezmeye devam ediyor. Dün Yatağan’da deve güreşi festivaline katılan Ayaydın bugün de Fethiye’deydi. Fethiye’de AK Parti İlçe Teşkilatı’nı ziyaret eden Aydın Ayaydın ardından MHP Fethiye İlçe Teşkilatı’nı ve bazı STK’ları ziyaret etti.

Fethiye ziyaretinde AK Parti Muğla İl Başkanı Gültekin Akça, Muğla Milletvekilleri Kadem Mete, Yakup Otgöz ve partililer tarafından karşılanan Prof. Dr Aydın Ayaydın ilçe binasında partililere seslendi.

“PROJELERİ GERÇEKLEŞTRMEK İÇİN İLGİLİ KURULUŞLARIN DA GEREKİRSE KAPISINDA YATACAĞIM”

Konuşmasında Fethiye için altı tane acil önlem projesi olduğunu ifade eden Ayaydın “Fethiye’de bölgeyi ilgilendiren ve çok acil bulduğum projelerimi AK Parti İlçe Teşkilatı’mıza yaptığım ziyarette masaya yatırdım. Bu projelere bir an önce hayat vermek için Büyükşehir olarak tüm imkânlarımı seferber ederken, ilgili kuruluşların da gerekirse kapısında yatacağım. O da yeterli olmazsa AB fonları gibi tüm kaynakların devreye alınması için yine her türlü imkânı sonuna kadar zorlayacağım” dedi.

“MERKEZDE BAZI YOLLARI TRAFİĞE KAPATACAĞIZ”

İlk yapılacak işlerden birinin körfez temizliği olduğunu ifade eden Ayaydın “Öncelikle Fethiye Körfezi’ni 6 milyon metreküp balçıktan kurtaracak çalışma başlatılacak. Halkımız, yerli ve yabancı misafirlerimiz denizle buluşacak. Fethiye-Kalkan arasındaki 51 kilometrelik yol tamamlanacak. Yine aynı şekilde 61 kilometrelik Söğüt yolu bitirilecek. Karabel Tüneli yapılacak revizyonlarla hayata geçirilecek. Milli Eğitim Bakanlığı ile konuşacağız. Şehir merkezindeki bazı okullara yeni yer göstererek oralarda halkımızın nefes alabileceği alanlar oluşturacağız. Merkezde bazı yolları trafiğe kapatacağız. Otoparklarla trafiği rahatlatacağız” diyerek projelerini anlattı.

HUSUMETLİSİNDEN KAÇAN SÜRÜCÜ, OTOMOBİLİYLE BİSİKLETLİYE ÇARPTI HUSUMETLİSİNDEN KAÇAN SÜRÜCÜ, OTOMOBİLİYLE BİSİKLETLİYE ÇARPTI