SON ANKET PAYLAŞILDI, DENGELER ALT ÜST! EKREM İMAMOĞLU MU, MURAT KURUM MU? SON ANKET PAYLAŞILDI, DENGELER ALT ÜST! EKREM İMAMOĞLU MU, MURAT KURUM MU?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar’daki Hz. Ali Camii’nde cuma namazını kıldı. Erdoğan’a AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum ile AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe eşlik etti. Namaz sonrası Erdoğan basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Yerel seçimlerde adayların açıklanması hakkında Erdoğan, "Pazar İstanbul merkezli olarak bazı büyükşehirlerle illerin açıklamalarını yaptık. Şimdi bu hafta da büyük ihtimalle yine pazar günü Ankara merkezli olarak büyükşehirler ve kalan illerin açıklamasını yapacağız. Şu anda ön açıklamaları arkadaşlarımız yapıyor ve pazara yetiştirmeye gayret ediyoruz. Pazar günü inşallah Ankara merkezli olarak büyük ihtimalle ATO Kongre Salonu’nda bu toplantımızı yapıp, yine büyükşehirlerle kalan illerimizin açıklamasını inşallah yapacağız. Bugün yine il merkezimizde İstanbul’umuz ve çevreyle ilgili bir çalışmayı bugün, yarın devam ettireceğiz. Konuyu henüz planladık, planlayıp yola çıkacağız" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Cumhur İttifakı olarak bizim başından itibaren gayet samimi bir havada Cumhur İttifakı olarak neler yapabiliriz? Arkadaşlarımız çalışmaları sürdürüyor. Arkadaşlarımızın yaptığı çalışmalarda geldikleri nokta nedir? Bunların değerlendirmesini yapıyoruz. Yine Devlet Bey ile dün bu minval üzere çalışmamızı yaptık. Malum Manisa ve Mersin’de Büyükşehir olarak şu anda Milliyetçi Hareket Partisi çalışmalarını sürdürüyor. Onlar da bu çalışmalarda gayet güçlü bir şekilde gerek Büyükşehir adayı noktasında, gerek ilçeler üzerindeki çalışmalarını birlikte arkadaşlarımızla yürütüyorlar ve diğer büyükşehirlerde de bizimle yine aynı kararlılıkta çalışmaları yürütüyoruz. Ve çok çok emin adımlarla inanıyoruz ki bu seçimlerde Cumhur İttifakı karşı yakada olanlara beklemediği bir hüsranı yaşatacaktır. Bu konuda teşkilatlarımız çok çok güçlü. El ele vererek çalışmalarını sürdürüyoruz" şeklinde konuştu.