Oyuncu Erkan Petekkaya, Muğla'nın Fethiye ilçesindeki Göcek'te, çok sayıda yerin Muğla’ya Hizmet Vakfı (MUÇEV) aracılığıyla şirketlere kiralandığını belirterek, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi.

‘KATAKULLİLERLE KANDIRIYORLAR’

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Erkan Petekkaya, şunları kaydetti:  "Sayın Cumhurbaşkanım. Eminiz ki ülkemiz içerisinde boğuştuğunuz birçok sorun var. Ama Göcek ülkemizin cenneti, gözbebeğidir. Bizim gözbebeğimize bazı firmalar MUÇEV vasıtasıyla kiralayıp Göcek'teki yerlileri gerçek toprak sahiplerini çeşitli katakullilerle kandırmaya çalışıp ve ellerindeki bütün serveti, sevgilerini, memleketlerine duydukları saygıyı, hepsini bu şirket yok etmiştir

‘AMERİKALILARIN KIZILDERİLİLERE YAPTIKLARINI YAPIYORLAR’

Ben 20 yıldır Göcek'teyim bu sahildeki teknecilerin ve buradaki gerçek sahiplerin haklı olduğuna inanıyorum. Onlar adına sizden yardım rica ediyorum. Sizin bilmediğiniz şeyler dönüyor. Son olarak Sayın Cumhurbaşkanım ben Göcek'teki tüm tekne sahiplerinin, buranın gerçek sahiplerinin bu insanlar olduğuna inanıyorum. Sizden onlar adına yardım rica ediyorum. Amerikalıların Kızılderililere yaptıklarını şimdi burada yapıyorlar."

FETHİYE’DEKİ CESET OLAYINDA ŞOKE EDEN AYRINTILAR FETHİYE’DEKİ CESET OLAYINDA ŞOKE EDEN AYRINTILAR

‘KİM BUNLAR KİM?’

Petekkaya sahile teknesi ile yanaşamadığını belirterek isyan etti: "Ben bu sahilin kooperatif üyesiyim daha düne kadar burada teknem bağlıydı. Şimdi buraya bizim sahilimize bizim hakkımız olan karaya bir takım şahsiyetler çökmüşler. Kendi sahilimize yanaşamıyoruz. Buraya çökenler kimler? Kim onlar kim ki bunlar bizim kendi sahilimize botla bile yanaştırmıyorlar. Bunlar kim soruyorum. Bunlar hangi cüretle buradaki yerlileri kovuyorlar. Kim bunlar?"

Kaynak: Haber merkezi