A Milli Futbol Takımı, EURO 2000 ve EURO 2008’de yaşattığı çeyrek final sevincini dün Avusturya’yı 2-1’le geçerek yeniden gerçekleştirdi.

Maçın favorisi olarak gösterilen Avusturya’yı soğukkanlı bir futbolla mağlup eden ay-yıldızlılar, cumartesi günü karşı karşıya geleceği Hollanda’yı şimdiden gözüne kestirdi.

CEMİL TUGAY'IN İNTİHAR EDEN YAKIN KORUMASI HAYDAR İNANIR TOPRAĞA VERİLDİ CEMİL TUGAY'IN İNTİHAR EDEN YAKIN KORUMASI HAYDAR İNANIR TOPRAĞA VERİLDİ

Avusturyalı meslektaşlarımız, her iki takımın heyecanı yüksek mücadeledeki performansıyla ilgili düşüncelerini açıkladı. Gazeteciler, özellikle kaleci Mert Günok’a ayrı bir parantez açtı.

AVUSTURYALI GAZETECİLERİN MAÇ SONRASI AÇIKLAMALARI ŞU ŞEKİLDE:

RAFAEL OBERMAİER (ORF): “AVUSTURYALI OYUNCULAR, SONUNA KADAR SAVAŞTI AMA TÜRKİYE…”

Avusturyalı taraftarlar, özellikle mart ayında kazandığımız hazırlık maçından sonra kendilerine çok güveniyorlardı. Birçok Avusturyalı, sonucun daha farklı bir şekilde olmasını bekliyordu. Bugün iki takım da iyi oynadı ve sonuçta Türkiye kazandı. Avusturyalı oyuncular, sonuna kadar savaştı. Christoph Baumgartner’in iyi bir kafa vuruşu yapmasıyla son dakikada beraberlik için umutlandık ama Türkiye’nin kalecisi bunu kurtardı. Avrupa Şampiyonası ölüm grubunu lider olarak kazandığımız için çok mutluyduk. Bu yüzden ‘Türkiye'ye karşı da kazanırız’ diye düşünüyorduk. İşim gereği son birkaç gün içinde birçok Avusturyalıya maçın kimin kazanacağını sordum. Herkes Avusturya’nın kazanacağını söylemişti. Sonuna kadar umutlandık ve heyecanlandık ama Türkiye kazandı. Tebrik ediyorum. Avrupa Şampiyonası'nın geri kalan mücadelesi için en iyi dileklerimle.

Muhabir: Nur ORHAN