ORTACA BELEDİYESİ'NDE DEVİR TESLİM ORTACA BELEDİYESİ'NDE DEVİR TESLİM

BİRÇOK PROJE YAPTI, YAPIYOR…

2019 yılında Ortaca Belediye Başkanı olan Alim Uzundemir görev süresi boyunca yaptığı projelerle Ortaca’nın çehresini değiştirdi. Yaptığı hizmetler halk tarafından büyük takdir gördü. 31 Mart tarihinde yapılacak olan seçimde Cumhur İttifakı’nın Ortaca Belediye Başkan Adayı olan Alim Uzundemir’in, seçildiği takdirde ilçeye kazandıracağı birçok projesi bulunuyor. O projelerden biri de Ortaca halkının yaşamını daha da kolaylaştıracak olan doğalgazın Ortaca’ya gelmesi…

DOĞALGAZ İÇİN ERDOĞAN İLE GÖRÜŞTÜ

Doğalgazın ilçeye gelmesi için büyük çaba gösteren Uzundemir, bu kapsamda, geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme gerçekleştirdi. Uzundemir, görüşmeye ilişkin, “Cumhurbaşkanımız 2023 genel seçimlerinde Muğla’ya geldiğinde biz 7 belediye başkanı yanına gittik. ‘Efendim doğalgaz’ dedik. ‘Tamam’ dedi, ‘Söz veriyorum’ dedi. Orada açıkladı, ‘doğalgaz gelecek’ diye. İhalesi bitti.” dedi. Uzundemir, doğalgazın gelmesi için siyasi iradenin önemine vurgu yaparak, “Siyasi irade olmadan olmuyor.” İfadelerini kullandı.

İHALE BİTTİ, ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR

Bu kapsamda, Ortaca’ya da gelecek olan doğalgaz için geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete’de bir karar yayımlandı. Kararda, 5 bölgede doğal gaz boru hattı projesi yapılacağı bildirildi. Bursa-Balıkesir illerinde Dursunbey ilçesi, Karaman-Konya illerinde Seydişehir, Ermenek ilçeleri, Kastamonu-Sinop illerinde Taşköprü-Boyabat ilçeleri, Kırıkkale ilinde Keskin-Çelebi ilçeleri ile Muğla-Antalya ilinde Korkuteli, Fethiye, Dalaman ve Ortaca ilçelerini kapsayacak şekilde doğalgaz boru hattı yapılacağı kaydedildi. Karara göre, Korkuteli, Fethiye, Dalaman ve Ortaca ilçelerini kapsayan projede 480 kilometrelik çalışma yapılacak. Bu kapsamda, bu bölgelerde Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılmasına karar verildiği aktarıldı.