SERVİSİ KAÇIRAN GENÇ KADININ ACI SONU! SERVİSİ KAÇIRAN GENÇ KADININ ACI SONU!

Bursa'da eski futbolcu Cevher Toktaş'ın 5 yaşındaki oğlu Kasım Toktaş'ı yastıkla boğarak öldürdüğü suçlamasıyla Yargıtay'a taşınan davada karar belli oldu. Dosyayı inceleyen Yargıtay 1'inci Ceza Dairesi, oy çokluğu ile yapılan itirazı reddederek yerel mahkemenin kararını onadı. Cevher Toktaş, 'alt soydan akrabayı kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırıldı.

Hacettepe Spor Kulübü'nde oynayan, son olarak Bölgesel Amatör Lig'deki Bursa Yıldırımspor'da kaptanlık yapan eski futbolcu Cevher Toktaş (36), 23 Nisan 2020 tarihinde 5 yaşındaki oğlu Kasım Toktaş'ı hastaneye götürdü. Yüksek ateş öksürük şikayetleri olan Kasım, 'koronavirüs' şüphesi ile Dörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde servise yatırıldı.

Kısa süre sonra Cevher Toktaş, doktorlara refakatçi olarak yanında kaldığı oğlu Kasım'ın fenalaştığını bildirdi. Yoğun bakım servisine alınan Kasım, kurtarılamadı. Çocuğun ölüm raporunda 'nefes yetersizliği' bilgisi yer aldı.

11 GÜN SONRA GELEN İTİRAF

Cevher Toktaş da olaydan 11 gün sonra polise merkezine giderek, oğlunu öldürdüğünü itiraf etti.

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerince ifadesi alınan Toktaş, çocuğunu sevmediğini, sinir krizi geçirip, yastık ile boğduğunu anlattı.

'KASIM'I HİÇ SEVMEDİM'

Toktaş, ifadesinde, "Kasım'ın yanında refakatçi olarak kaldığım sırada sinir krizi geçirdim. Yataktaki oğlumun yüzüne yastık bastırdım, sonra doktorlara seslendim. Onlar da yoğun bakıma aldılar. İki saat sonra ölüm haberini aldım. Cenazesini ertesi gün Hamitler Mezarlığı'nda toprağa verdik. Herkes çocuğumun hastalıktan dolayı öldüğünü düşünüyordu. Yaşadıklarım gözümün önünden gitmedi. Kasım'ı hiç sevmedim. Sevmediğim için öldürdüğümü düşünüyorum" dedi. İşlemleri sonrası Cevher Toktaş, tutuklandı.