Bodrum Yarımadasına gönül vermiş sanatçıların Yeşilden Turuncuya Yolculuk Sergisi ilçedeki bir sanat galerisinde ziyaretçileriyle buluştu. Sergi açılışına Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediyesi Genel Koordinatörü Emel Çakaloğlu, Bitez Mahalle Muhtarı Seda Özgüçlü, Bodrum Yadigarı sahibi Erman Aras, sanatçılar ve sanatseverler katıldı.

30 sanatçının birçok eserinin bulunduğu sergide mandalinanın doğal güzelliğini yansıtan resimler, kültürel önemini anlatan heykeller, lezzetini ve kokusunu taşıyan fotoğraflar, seramikler, ekonomik değerini vurgulayan grafikler yer aldı.

Sergide konuşan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras şu ifadelere yer verdi: “Sanat bir maddeyi sonsuzluğa taşıyacak yegâne bir alan. Eğer madde ile sanat bir arada bulunursa hem daha büyük kitlelere ulaşıyor hem de sonsuzluğa kavuşuyor. Mandalina ile sanatın birleşmesi Bodrum’un kültürüne çok önemli bir etki artı sağlamıştır. Tüm sanatçılarımıza emekleri için teşekkür ediyorum”

Konuşmaların ardından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras katılım belgelerini takdim etti. Mandalina temalı sanat sergisi, 23 Aralık Cumartesi gününe kadar ziyaret edilebiecek.

Bodrum Mandalin Haftası kapsamında gerçekleştirilecek etkinlikler şu şekilde:


18-22 Aralık tarihleri arasında Bitez Gülümser Mehmet Danacı Ortaokulu, Dereköy Ahmet Zeki Büyükkuşoğlu İlkokulu ve Ortakent Kerem Aydınlar Ortaokulu katılımıyla “Okullarımızda Mandalin Hasadı” etkinliği yapılacak.


20 Aralık Çarşamba günü Bitez TARKO Mandalin Bahçesinde saat 14.00’te Pınar Güney tarafından Mandalin ile Sirke Yapımı Atölyesi gerçekleştirilecek.

BODRUM’DA HAYVANLARIN ZEHİRLENMESİYLE İLGİLİ YENİ GELİŞME BODRUM’DA HAYVANLARIN ZEHİRLENMESİYLE İLGİLİ YENİ GELİŞME


24 Aralık Pazar günü Bitez Köy Meydanında 10.00-18.30 saatleri arasında Bodrum Mandalin Festivali kapsamında Sunucu Ateş’in sunumuyla kortej, hasat, halk oyunları, çeşitli yarışmaların yer alacağı etkinlik finali yapılacak.


Etkinlikte Aycan Adalı ve Aykoç Band konserleri ziyaretçilere eğlenceli saatler geçirtecek.