Bodrum’da telefonda yapılan ankette vatandaşlara Bodrum ve Muğla’da Belediye Başkanı olarak kimi görmek istediği soruluyor. Ankette Bodrum’daki 23 aday adayından sadece mevcut başkan Ahmet Aras ile Mustafa Saruhan ve Ali Öztürk’ün ismi yer verilmesi ise tepki çekti.

CHP'NİN BODRUM ADAY ADAYINDAN TEPKİ

CHP İlçe Binası önünde konuyla ilgili basın açıklaması yapan CHP’nin Bodrum Belediye başkan aday adayı Özay Kartal, kim tarafından yapıldığı bilinmeyen bu anket çalışmasına tepki gösterdi.

Kartal, "Salı gününden itibaren karanlığın elleri Bodrum’un demokrasi şölenine uzandı. Bodrum’da yüz binlerce insanın telefonu arandı ve 21 tane birbirinden değerli insanın üstü çizilerek sadece 3 kişinin ismi soruldu. Karanlık güçlerin eli, sermayenin eli, Bodrum’u yağmalamak isteyenlerin eli, Bodrum’un rantını Bodrum halkına değil kendi ceplerine koymak isteyenlerin eli Bodrum’un üzerine uzandı.

"ADAYLAR KENDİ HAKKINI KORUYACAK GÜÇTE"

Yüzbinlerce insan Bodrum’un sadece 3 adayı olduğuna inandırılmaya çalışıldı. CHP kasetlerle, anket manipülasyonlarıyla, şekil verilecek, idare edilecek ve yönlendirilecek bir parti değildir. Biz, buradayız. Adaylar kendi hakkını koruyacak güçtedir.” dedi.

"CHP TARAFINDAN YAPILMIYOR"

ÇALIŞAN ANNELERE 325 EURO DESTEK ÖDEMESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? ÇALIŞAN ANNELERE 325 EURO DESTEK ÖDEMESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Anketin CHP Genel Merkezi tarafından yapılmadığını savunan Kartal, sözlerini şöyle sürdürdü; “Bu manipülasyon anketin ortaya çıkmasından sonra Muğla İl Örgütümüzün sekreteri bu anketin CHP tarafından yapılmadığını belirtmiştir. Aynı şekilde ilçe başkanımız da CHP Genel Merkezimizle Yerel Yönetimlerden Sorumlu Gökhan Zeybek ile görüşerek bu anketin Genel Merkezimizle hiçbir ilgisinin olmadığını öğrenmiştir. Dolayısıyla ortaya şöyle bir soru çıkıyor. Bodrum’u kim dizayn etmeye çalışıyor? Bodrum’da kim kendi istediği adayı getirmek istiyor? Biz bu oyunu reddediyoruz. Bertaraf edeceğiz, onlara Bodrum’u bırakmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Kartal ayrıca, ankette adı anılan aday adayı arkadaşlarının ileri sürdüğü manipülasyonla hiçbir ilgisinin olmadığına inanmak istediğini de dile getirdi.

Kaynak: İHA