Fethiye’nin Büyük Samanlık koyunun işletme hakkı dört yıl önce Fethiye Kaymakamlığı ile yapılan protokolle 20 yıllığına Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğüne verildi.

Lise öğrencilerinin usta öğreticiler gözetiminde çalışmaya başladığı plajda, düzenlemenin ardından mavi bayrak için tüm eksiklikler giderilip, mavi bayrak dalgalanmaya başlarken, plaj yerli ve yabancı turistlere hizmet ediyor hem de burada uygulama yapan öğrenciler meslek hayatına hazırlanıyor.

PLAJDA UYGULAMALI EĞİTİM

Yoğun talebe rağmen özverili şekilde çalışan usta öğreticiler, sabah 08.00’dan akşam saat 20.00’a kadar açık olan plajda tatilcilere hizmet veriyorlar.

Yetkililer, plajın öğrencilere uygulamalı eğitim sağladığını belirterek yaptığı açıklamada "Okulda kaliteli eğitimle hem öğrencilerimizi geleceğe hazırlıyor hem de Fethiye’ye gelen yerli ve yabancı misafirlerimize kaliteli hizmet sunarak ülke ekonomisine katkı sağlıyoruz. Bu arada turizm sektörüne ara elemanlar yetiştirerek istihdamı sağlıyoruz. Plajımız temiz, hijyenik, çevre dostu mavi bayraklı ve engelsiz bir plajdır" ifadelerini kullandılar.

Okulun işlettiği mavi bayraklı plaj tatilcileri ağırlıyor

Kaynak: İHA

FETHİYE'DE DÜNYA FENERBAHÇELİLER GÜNÜ SARI-LACİVERT COŞKUYLA KUTLANDI FETHİYE'DE DÜNYA FENERBAHÇELİLER GÜNÜ SARI-LACİVERT COŞKUYLA KUTLANDI

FETHİYE'DE PLAJA İNEN DOMUZ SÜRÜSÜ YİYECEK ARADI, TATİLCİLER ŞOK YAŞADI FETHİYE'DE PLAJA İNEN DOMUZ SÜRÜSÜ YİYECEK ARADI, TATİLCİLER ŞOK YAŞADI

Editör: Haber48 Editör