MUĞLA BÜYÜKŞEHİR HEKİMLERİ ‘REÇETE’ YAZMAYA BAŞLADI MUĞLA BÜYÜKŞEHİR HEKİMLERİ ‘REÇETE’ YAZMAYA BAŞLADI

Muğla genelinde yaşanan yoğun yağışlar nedeniyle Büyükşehir Belediyesi 13 ilçe 39 noktada ekiplerini hazır bulundurarak vatandaşların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için çalışıyor. İl genelinde heyelan, yol kapanması, su baskını, menfez tıkanıklığı gibi sorunları ekipleri ile hızlıca çözen Büyükşehir Belediyesi Dalaman, Milas, Yatağan, Köyceğiz, Seydikemer’de çalışmalarını sürdürüyor. 
Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri; Milas ilçesi Çökertme mahallesinde heyelan nedeniyle kapanan Çökertme yoluna 1 greyder,1 kazıcı yükleyici, 1 damperli kamyon,1 pikap, 1 yol  kontrol aracı, 6 personel ile müdahale ederek aşırı yağış nedeniyle tıkanan köprü ve menfezleri, yola gelen kaya, çamur, hafriyat temizlik çalışmalarını yaptı. Ekipler; Yatağan Bencik Yayla mahallesi hattında büz ağzı ve şarampol temizlik çalışması yaptı. Yatağan Bozüyük mahallesinde yağmur suyu mazgal temizliği, Dalaman ilçesi Elcik mahallesi şarampol temizliği yapıldı.Köyceğiz ilçesi Pınar mahallesinde yol temizliği yapıldı. Dalaman ilçesi Gürleyik mahallesinde kısmi olarak kapana yola 1 kazıcı yükleyici, 1 paletli ekskavatör, 1 greyder görevlendirildi.Dalaman ilçesi Darıyeri Çöğmen, Fethiye Nif Yol güzergahında yağış nedeniyle meydana gelen göçük temizleme çalışmaları devam ediyor.
Seydikemer ilçesi Söğütlüdere Mahallesi İle Burdur il sınırı arasında kalan yol güzergahında meydana gelen kar yağışına da Büyükşehir ekipleri 1 adet kar kürüme tuzlama aracı, 2 personel ile müdahale edilerek yol ulaşıma açıldı.