Denizli CHP İl Başkanlığının düzenlediği aday tanıtım toplantısında Çivril CHP Belediye Başkan adayı olarak tanıtılan Kemal Aslan’ın bugün genel Merkez kararı ile adaylıktan geri çekildiği belirtildi.

YENİ ADAY DUYURULDU

Parti içerisinden edinilen bilgiye göre daha önce ilçede krize neden olan adaylıktan geri çekilme kararı bugün alındı. Karar Kemal Aslan’a tebliğ edilirken, Kemal Aslan SKM’de yol arkadaşları ile yapacağı durum değerlendirmesi sonrası, izleyeceği yol haritasını açıklayacağını belirtti.

CHP İl Başkanlığından konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmazken, CHP Çivril İlçe başkanı Bedri Ataş, Çivril CHP Belediye Başkan adayının Semih Dere olduğunu doğruladı.

SEÇİM ÇALIŞMALARINA BAŞLAMIŞTI

10 Ocak tarihinde yapılan aday tanıtım toplantısı sonrası Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) bürosunu açan kadın ve gençlerden oluşan çalışma ekipleri kuran CHP Belediye Başkan Adayı, 37 gündür Çivril ilçe merkezi ve mahallelerinde seçim çalışmaları yapmıştı.

İZMİR ELEKTRİK FACİASINDA 29 KİŞİ İÇİN GÖZALTI TALİMATI VERİLDİ İZMİR ELEKTRİK FACİASINDA 29 KİŞİ İÇİN GÖZALTI TALİMATI VERİLDİ

Yaşanan gelişmelerden sonra CHP İl Başkanlığı ve CHP Çivril İlçe Başkanlığı tarafından kamuoyuna bilgilendirme yapılması bekleniyor.

GENÇLİK TEŞKİLATINDAN PROTESTO

 Partinin İlçe Gençlik Kolları mensupları, duruma tepki göstererek geceyi parti binası önünde oturma eylemi yaparak geçirdi. Alınan kararın ilçede ve parti içerisinde karışıklıklara neden olduğu ileri sürüldü.

CHP İlçe Gençlik Kollarında faaliyet gösteren gençler ise partinin il binası önünde oturma eylemi gerçekleştirerek duruma tepki gösterdi. Gençler geceyi parti binası önünde geçirdi. Oturma eylemi sırasında açıklamalarda da bulunan gençler, partinin kan kaybetmesi amacıyla Kemal Aslan’ın adaylığının geri çekilmesine müsaade edildiği vurgusunda bulunuldu. Kemal Aslan’ın halkın takdirini alarak oy oranını yükselttiğini ifade eden gençler, Aslan adına mücadele verdiklerini ve hukuksuzluğa karşı direndiklerini ifade etti.

Kaynak: İHA