Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tekirdağ'da Hükümet Caddesi'nde düzenlenen mitingde konuştu.

Muhalefete tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz muhalefet gibi hatayı, kusuru, yanlışı oy tercihinden dolayı seçmende değil daima kendimizde arıyoruz. Bizde sırf kendisine rey vermedi diye depremzedelere hakaret etmek, mağdurları gecenin bir yarısında kapı dışarı atmak olmaz" açıklamasını yaptı.

Küçükçekmece'de AK Parti programına düzenlenen saldırıyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul Emniyetimiz ve İstanbul Başsavcılığımız, gerekli tahkikatı titizlikle yürütmektedir. Bir tanesi yakalandı, diğerlerini de yakalayacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

MARMARİS BELEDİYE BAŞKANI ACAR ÜNLÜ, CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GÖKAN ZEYBEK’İ AĞIRLADI MARMARİS BELEDİYE BAŞKANI ACAR ÜNLÜ, CHP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI GÖKAN ZEYBEK’İ AĞIRLADI

Buradan sizlerin vasıtasıyla tüm Tekirdağ'a selamlarımı ve sevgilerimi iletiyorum. Coşkunuz, heyecanınız ve sevginiz için sizlere teşekkür ederim. Bugün Tekirdağ bir başka güzel. Tekirdağ bizim gözbebeğimiz. 3 Kasım 2002'den beri Tekirdağ'ı hiçbir zaman ihmal etmedik. Her fırsatta buranın misafiri olduk. Şehrimize sık sık geldik, sizlerle hasret giderdik. Seçimlerde demek ki kendimizi ve projelerimizi Tekirdağlı kardeşlerimize tam olarak anlatamadık. Bu eksiğimizi 31 Mart seçimlerinde telafi etmeye var mıyız? Bunun için önümüzde 50 gün var. Bu 50 günü çok iyi değerlendirmemiz lazım.

"Bizde CHP gibi kibirli bir dil olamaz"

Çok daha fazla sayıda Tekirdağlı kardeşimizin gönlüne girmenin yollarını arayacağız. Milletimize asla hürmetsizlik etmeyeceğiz. Biz ayıran ve ayrıştıran değil, birleştiren bir siyaset anlayışındayız. Muhalefet gibi yanlışı seçmende değil daima kendimizde arıyoruz. Oy versin veya vermesin, demokrasimizin gücüne güç katan her vatandaşımızın başımızın üzerinde yeri vardır. Seçmen bizim veli nimetimizdir. Bizi rakiplerimizden ayıran temel vasfımız budur. Bizde CHP gibi kibirli bir dil olamaz. Oy tercihi sebebiyle 'makarnacı, kömürcü' gibi aşağılama yaftası olmaz. Sırf kendisi gibi olmayan depremzedelere hakaret etmek olmaz. Bizde CHP'li belediye başkanları gibi "oy yoksa hizmet yok" anlayışı olmaz. Beceriksizlik, iş bilmezlik bunları öyle bir esir almış ki nereye ellerini atsalar orası kuruyor, çöküyor. CHP'nin idare ettiği yerlerde vatandaşlarımız vizyon projelerini bırakın temel hizmetlere bile ulaşamıyor.

"Demlenerek' seçim kazanmanın hesabını yapıyorlar"

14-28 Mayıs seçim süreci buna bir kez daha şahit olduk. Bir defa bile egolarını ayaklar altına alıp vatandaşa öz eleştiri hakkı vermediler. Ayna karşısına geçip "biz nerede hata yapıyoruz" diyip kendilerine sormadılar. Günah keçisi bulup pişkince yollarına devam ettiler. CHP başta olmak üzere muhalefetin mazisine baktığınızda bunun gibi sayısız skandallarla karşılaşırsınız. Anadolu insanınını hiçbir zaman hizmete ve hürmete layık bulmadılar. Her zaman kolaya kaçtılar. Kimi zaman vesayet odaklarından kimi zaman terör baronlarından medet umdular. Aylarca Kandil'deki terör ele başları bunlar için oy istediler. Benim kardeşim Kandil'den oy isteyenlerin uzantılarına oy verir mi? 50 gün sonra sandıkta gereken dersi vermeye hazır mıyız? 'Demlenerek' seçim kazanmanın hesabını yapıyorlar. Çay demlemiyorsunuz! Bunların millete ve milli iradeye saygıları yok. Ben AK kadınlarla 31 Mart'ta sandıkları patlatacağımıza inanıyorum.

Bunlarda demokrasiye bağlılık yok, istişare etmek sokağa kulak vermek yok, şehirlerimizi yeni yatırımlarla geliştirmek gibi bir dert yok. Bunun yerine tek parti faşizmine özlem var. Terör örgütlerine şaşı bakma zihniyeti var. Seçim meydanlarında tutamayacakları sözleri verme hainliği var. Vatandaşların endişelerini istismar etmek var. Yalan ve istismar siyasetiyle bir şekilde gemilerini yürüttüler. İnsanımıza korku salarak bir şekilde siyasi kariyerlerini garanti altına aldılar. Artık sıfırı tükettiler. CHP'nin istismar ve korku siyaseti 31 Mart'ta son bulacaktır. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak biz bunu kolaylaştıracağız.

Başkalarının fitne girişimlerine karşı kimseti ötekileştirmeyeceğiz. Gerilimi körükleyen değil kardeşliği savunan olacağız. Türkiye Yüzyılı'nın inşaası için hiçbir engelin önümüze çıkmasına izin vermeyeceğiz.

Küçükçekmece'de silahlı saldırı

Dün Küçükçekmece'de AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan Adayı Aziz Yeniay’ın seçim çalışmalarında yaşanan menfur olayı bir kez daha lanetliyorum. Yaralanan vatandaşımıza acil şifa diliyorum. İstanbul Emniyetimiz ve İstanbul Başsavcılığımız, gerekli tahkikatı titizlikle yürütmektedir. Türkiye'nin güvensizlik ortamına sürüklenmesine izin vermeyeceğiz. Milletimizin canına kast eden tüm alçaklarla mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz. Farklı mecralardan geçmiş olsun dileklerini ileten tüm genel başkanlara teşekkür ediyorum. Bir tanesi yakalandı, diğerlerini de yakalayacağız.

Fatma Sevim Baltacı'nın vefatı

Geçirdiği elim trafik kazası sonrası vefat eden AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Fatma Sevim Baltacı kardeşime rahmet diliyorum. Ailesine ve camiamıza başsağlığı diliyorum.

Geçen sene 53 binden fazla canımızı toprağa verdiğimiz felaketin yıl dönümünde oradaydık. Hükümetimizin deprem bölgesini asla terketmediğini ve etmeyeceğini bir kez daha ortaya koyduk. Yapımı tamamlanan konutların kuralarını çekerek hak sahibi kardeşlerimize teslim ettik. Tüm illerimizi dolaşıyoruz, hak sahiplerine konutlarını teslim ediyoruz. 5 ilde bizzat teslim ettiğimiz konut sayısı 31 binden fazladır. Durmak yok. Bu gerçeği yurt dışından bölgeyi ziyarete gelen yabancı basın mensupları da açıkça görmektedir.

Kentsel dönüşüm çalışmaları

Kentsel dönüşüm projelerini destekleyerek kararlılığımızı ispat ettik. Tüm bunları da muhalefetin engelleme çabalarına rağmen yaptık. TOKİ ve kentsel dönüşüm meselesinde bize demediklerini bırakmadılar. Ortaya olmadık yalanlar attılar. Apartman sakinlerini provoke ederek kentsel dönüşüm projelerini sabote ettiler. Reklama harcadıkları parayı depreme vermediler. Malesef aynı şeyleri bugün de sergiliyorlar. Daha bir sene önce yaşadığımız acıya rağmen illerimizde herhangi somut bir adım atmıyorlar. Tekirdağ'da da benzer durumun olduğunun farkındayım. Hükümet ve belediye iş birliği içinde kentsel dönüşüm sürecini daha da hızlandıracağız. Tekirdağ'da Cüneyt kardeşimizle birlikte tüm ilçelerle el ele vererek burayı yeniden ayağa kaldıracağız. Tekirdağ'da merkezi yönetim ve Tekirdağ belediyemiz ele ele vererek bunu yapacağız. Tekirdağ'da kentsel dönüşümde riskli yapı olarak tespit edilen 2 bin 919 konut ve 469 iş yerinin dönüşümünü sağladık.

Biz Türkiye'yi yüceltmenin ve büyütmenin çabasındayız. Koltuk uğruna değil, evlatlarımıza daha güçlü Türkiye bırakmak için yapıyoruz. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik. Her fani gibi bizlerin de eksiği ve hatası olabilir. Gün olacak bizlerde emaneti sahibine teslim edeceğiz. Tekirdağ gelişme ve ilerleme yerine, CHP'nin becereksiz yönetimi altında hayatta kalma mücadelesi yaşamak zorunda değildir. Gelin hep birlikte Tekirdağ'ın içine düştüğü bu dehlizden çıkaralım. Biz belediye başkan adaylarımızın tamamına güveniyoruz, inanıyoruz. Kararlıyız, kazanacağız. Tekirdağ'ın tercihinin de bu sefer Cumhur İttifakı'ndan olmasını temenni ediyoruz. 31 Mart akşamı Tekirdağ'dan müjdeli haberler bekliyorum.

Kaynak: HABER MERKEZİ