Datça Yat Limanı Projesi ilk etapta 57 bin 775 metrekare (408 metrekare SİT alanı hariç) kara alanı, 135 bin 89 metrekare deniz alanı olmak üzere toplam 192 bin 864 metrekarelik alanda 426 yat bağlama kapasitesine göre planlandı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının sayfasında yer alan açıklama şöyle: “Muğla ili Datça, ilçesi İskele Mahallesi, Azganlı Mevkii sınırları içerisinde, T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan “DATÇA YAT LİMANI” projesi ile ilgili olarak Bakanlığımıza sunulan ÇED Raporu İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından incelenmiş ve değerlendirilmiştir.

UYUŞTURUCUYU GİZLEDİĞİ YER HERKESİ ŞAŞIRTTI UYUŞTURUCUYU GİZLEDİĞİ YER HERKESİ ŞAŞIRTTI

Proje ile ilgili olarak ÇED Yönetmeliğinin 14. maddesi gereğince Komisyon çalışmaları ve halkın görüşleri dikkate alınarak Bakanlığımızca 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu' Kararı verilmiş olup; Muğla Valiliği (Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü) tarafından kararın halka duyurulması gerekmektedir. Ayrıca, söz konusu projeye ait Nihai ÇED Raporu ve eklerinde belirtilen hususlar ile 2872 sayılı Çevre Kanunu’na istinaden yürürlüğe giren yönetmeliklerin ilgili hükümlerine uyulması, mer'i mevzuat uyarınca ilgili kurum/kuruluşlardan gerekli izinlerin alınması gerekmektedir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.”

Kaynak: HABER MERKEZİ