Haber 48

DATÇA’YI ÇOCUKLAR RENKLENDİRDİ

DATÇA’YI ÇOCUKLAR RENKLENDİRDİ
43 Okunma
24 Nisan 2019 - 11:00

Muğla’nın Datça ilçesinde bir araya gelen 6-12 yaş arası 300’e yakın çocuk, yaklaşık 500 metrelik bölümde, yol kenarında bulunan beton bariyerleri pembe ve yeşile boyayarak, kenti renklendirdi.

Öğrenci Velileri Derneği (Veli-Der) ile Datça Belediyesi’nin işbirliğinde, Atatürk Caddesi’ndeki beton bariyerler çocuklar tarafından rengarenk boyandı. Veli Der’in çağrısı üzerine toplanan 6-12 yaş arası 300’e yakın çocuk, Atatürk Caddesi’nde limandan PTT kavşağına kadar olan yaklaşık 500 metrelik bölümde yol kenarında bulunan beton bariyerleri kendi elleriyle pembe ve yeşile boyayarak, ilçe merkezini renklendirdi. Saat 16.00’da başlayan etkinlik, 18.00’de sona erdi. Ellerinde fırça ve boya kovalarıyla işe girişen çocuklar, beton bariyerlerin üzerine çiçek figürlerinin yanı sıra kendi ellerin izlerini de bırakmayı ihmal etmedi.

Datça Belediyesi etkinliğin sonunda Atatürk Caddesi’ne ‘Hayatımıza ve sokaklarımıza renk katan çocuklarımıza teşekkür ederiz’ yazılı bir pankart astı.

KÖŞE YAZARLARI
Bu Site Muğla Web Tasarım tarafından yapılmıştır

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haberayturk.com adresine aittir. Haberlerin ve görsellerin izinsiz kopyalanması yasaktır.

DMCA.com Protection Status