Beşiktaş Arnavutköy'de bir kadın cep telefonuyla fotoğraf çektiği sırada denize düştü. Genç kadını kurtarmak isteyen turist rehberi denize atladı. Kadını kurtaran ancak kendisi dalgalar arasında kaybolan turist rehberinin cenazesine 3 ay sonra ulaşıldı. Arnavutköy sahilinde denizde ceset olduğu ihbarını alan polis ekipleri, cenazenin turist rehberi İranlı Jabar Sabokbar'a ait olduğunu tespit etti. Rehberin cenazesi ağabeyine tesim edildi. Rehberin, boğulmaktan son anda kurtardığı kadının tedavisinin ise İran'da sürdüğü öğrenildi.

Olay, Bebek Sahili'nde 26 Eylül 2023 tarihinde meydana geldi. İran’dan 3 günlük gezi için annesiyle İstanbul’a gelen Sognd isimli kadın Türkiye’de 7 yıldır turist rehberliği yapan İranlı Jabar Sabokbar (31) ile iletişime geçti. Turist rehberi, anne ve kızını Bebek Sahiline götürdü ve genç kadın deniz kenarında cep telefonuyla fotoğraf çekmek istedi.

BELEDİYEYE KAYYUM ATANDI, BAŞKAN GÖZALTINA ALINDI BELEDİYEYE KAYYUM ATANDI, BAŞKAN GÖZALTINA ALINDI

Sognd selfie çekildiği esnada dengesini kaybedip denize düştü. Kızının denize düştüğünü gören annesi bağırarak çevredekilerden yardım istedi. Bağırışları duyan Jabar Sabokbar denize atladı ve genç kadını boğulmaktan kurtardı. Kadın çevredekilerin de yardımıyla denizden çıkarılırken Sabokbar dalgaların arasında kayboldu.

Olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Genç kadın ambulansla hastaneye kaldırıldı.3 ay Türkiye'de yoğun bakımda tedavi gören İranlı kadın ailesi tarafından ülkesine götürüldü. Denizde kaybolan turist rehberini arama çalışmalarından ise sonuç alınamadı.

CENAZESİNE 3 AY SONRA ULAŞILDI

İki gün önce Arnavutköy Sahilinde denizde ceset olduğu ihbarı üzerine polis ekipleri olay yerine gitti. Yapılan incelemelerde cenazenin 3 ay önce İran'lı kadını kurtarmak için denize atlayan turist rehberi Jabar Sabokbar'a ait olduğu tespit edildi. Yapılan incelemelerin ardından rehberin cenazesi Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırıldı.

Kaynak: DHA