TCG, Deniz Kuvvetleri'nin 'Mavi Vatan'daki miili gücün sembolü olarak, karakol ve erken ihbar faaliyetleri, gelişmiş hava savunma ve su üstü harbi, denizaltı savunma harbi ile üs ve liman savunmasında aktif görev alacak.

MİLGEM Projesi'nin 5'inci gemisi, İstanbu lFırkateyni; aralık ayında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edilecek.

Yerlilik oranı yüzde 80 olan F-515 borda numaralı TCG İstanbul fırkateyni, MKE Deniz Topu, ATMACA gemi savar füzesi, GÖKDENİZ yakın hava savunma sistemi gibi modern ve milli silah sistemleri ile donatıldı.

Milli Açık Deniz Karakol Gemileri, teslim için gün sayıyor. TCG Akhisar'ın Haziran 2024, TCG Koçhisar'ın Ekim 2024'te Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edilmesi tahmin ediliyor.

YİNE TİKTOK REZALETİ "BEĞENİ OLURSA ROMANTİK ANLARA BAŞLAYACAĞIM" YİNE TİKTOK REZALETİ "BEĞENİ OLURSA ROMANTİK ANLARA BAŞLAYACAĞIM"

Gemiler; istihbarat, gözetleme, keşif, arama kurtarma, terörle mücadele, denizde denetim harekatı ve deniz özel harekatı görevlerinde kullanılacak.

Denizaltı projelerinde önemli yol alındı. Reis Sınıfı Yeni Tip Denizaltı Projesi'nin ilki TCG Pirireis denizaltısının, Şubat 2024'te geçici teslimi yapılacak. Denizaltılar havadan bağımsız tahrik sistemine sahip...

Milli Denizaltı Projesi'nde yerli malzemelerle test blokunun inşasına da, 2024'te  başlanması amaçlanıyor.

Kaynak: AA