SGK, emekliler için yeni bir dijital kart uygulaması başlattı. Emeklilere özel avantajlar sunan bu dijital kartla ilgili detaylar resmi internet sitesinde erişime açıldı.

EMEKLİ DİJİTAL KART NEDİR?

Emekli dijital kart, SGK tarafından emeklilere sunulan dijital bir kimlik kartıdır. Bu kart, emeklilere çeşitli indirimler ve fırsatlar sunmakta olup, Türkiye Yüzyılı projesinin bir parçası olarak hazırlanmıştır.

YOLCU TRENİ, HEMZENİM GEÇİTTE OTOMOBİLE ÇARPTI, AYNI AİLEDEN 3 KİŞİ CAN VERDİ YOLCU TRENİ, HEMZENİM GEÇİTTE OTOMOBİLE ÇARPTI, AYNI AİLEDEN 3 KİŞİ CAN VERDİ

KİMLER EMEKLİ DİJİTAL KART ALABİLİR?

Emekli dijital kartı, 65 yaş ve üstü emeklilere verilmektedir. Kart, emeklilere özel indirimlerden yararlanma imkanı tanır.

NASIL ALINIR?

Dijital kartı almak için emeklilerin   http://emekliler.gov.tr  adresini ziyaret etmeleri gerekiyor. Sitede, dijital kimlik kartının nasıl oluşturulacağına dair bilgi ve videolar yer almaktadır. Kart oluşturulduktan sonra, PDF formatında bir çıktı alınabilir. Bu kart üzerindeki QR kod ile emekliler, kendilerine özel indirimlerden faydalanabilirler.
Emekli dijital kart, emeklilerin hayatını kolaylaştıracak ve çeşitli fırsatlardan yararlanma imkanı sunacaktır. Detaylı bilgi ve başvuru işlemleri için 'emekliler.gov.tr' sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Editör: Haber48 Editör-2