Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan, açıklamalarında öğretmen atamalarıyla ilgili de bilgi verdi.

"YAKINDA BİR MİKTAR ATAMA YAPACAĞIZ"

"Öğretmen ataması söz konusu mu?" sorusunu yanıtlayan Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı'nı işaret ederek şunları söyledi:

"Öğretmen atamaları fazla uzamayacak yakında bir miktar atama yapacağız. Ancak şimdi rakam vermek doğru olmaz Milli Eğitim Bakanımız konuyu çalışıyor."

BAKAN TEKİN: TAKVİM VE SAYI BELLİ DEĞİL

MUĞLA İLÇESİNDE ÜCRETSİZ TİYATRO MUĞLA İLÇESİNDE ÜCRETSİZ TİYATRO

TBMM'de partisinin grup toplantısına katılan Bakan Tekin, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Tekin, "Mevcut öğretmen sayımız ve ihtiyacımıza ilişkin Sayın Cumhurbaşkanımızla bir değerlendirme yapacağız. Sonra da sayı açıklanır. Hazine ve Maliye Bakanımızın da olması lazım" dedi.

Atamalara ilişkin belli bir sayının olmadığını vurgulayan Tekin, sayının belli olması halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklayacağını aktardı. Tekin, "Ücretli öğretmen sayısının 90 bin olması nedeniyle öğretmen ihtiyacının da bu rakamlara yaklaşık olduğunu" dile getiren sendikaların hatırlatılması üzerine de "Konuşulan rakamlar çok büyük oranda eksik ya da yanlış bilgiye dayanan rakamlar.

Sayıyı açıkladığımız zaman, bütün bu rakamları da paylaşacağız. Net rakamları da paylaşacağız. İhtiyaçlarımızı sürekli revize ediyoruz. Haftalık okutulan ders sayısından tutun, mevcut öğretmenler, emekli olanlar, hepsini anbean takip ediyoruz. İhtiyaçlarımızı, rakamları net olarak o gün açıklayacağız" diye konuştu. Tekin, konuyla ilgili henüz belirlenmiş bir takvim olmadığını söyledi.