5. İDİL BİRET MÜZİK FESTİVALİ FETHİYE VE MARMARİS'TE DÜZENLENECEK 5. İDİL BİRET MÜZİK FESTİVALİ FETHİYE VE MARMARİS'TE DÜZENLENECEK

Hayvanlarda ve özellikle de sığır ve koyunlarda yaygın olarak görülen bulaşıcı bir cilt hastalığı olan şap hastalığı ile mücadele kapsamında aşı çalışmaları devam ediyor.

Hayvancılık ile uğraşan üreticilerin en büyük korkulu rüyalarından birisi olan şap hastalığı ile mücadele etkin bir şekilde devam ediyor. Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Fethiye’de her yıl rutin 2 doz uygulanan büyükbaş şap aşı sayısı bu yıl 3 doza çıkartıldı.

AŞILAMA MAHALLE MAHALLE DEVAM EDECEK

İlk doz aşılamaya 29 Ocak tarihinde başlandı. Kampanya kapsamında Fethiye İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekimleri Karacaören ve Gökçeovacık Mahallerinde aşılama yaptı. 31 Mart tarihine kadar kampanyamız program dahilinde diğer mahallelerde devam edecek.

Yetkililer şap hastalığı ile mücadele etmek için aşının yanında hijyen, karantina ve izolasyon, hareket kısıtlamaları ile eğitim ve farkındalık oluşturma konularının da önemli olduğunu ifade etti.

Kaynak: İHA