İkinci el otomobil satışları  geçen yıla göre azaldı. Oto galeriler fiyatları düşürse de piyasa hareketlenmedi. Galericiler, sektördeki zorlukların devam etmesi halinde galericilik mesleğinin tamamen ortadan kalkacağını belirtiyor. Sosyal medyada vatandaşlar ise galericilerin pandemi döneminde fiyat artışlarına neden olduğunu savunarak, "Bindiğiniz dalı kestiniz" yorumunu yaptı.

74-2
Sıfır otomobillerdeki kampanyalar, fiyatları aşağı çekti ve ikinci el ile sıfır otomobil arasındaki fiyat farkı azaldı. Bu durum, araba almak isteyenleri sıfır otomobillere yönlendirirken, ikinci el piyasasında durgunluğa neden oldu. Fahiş fiyatlarla gündeme gelen ikinci el otomobil piyasasındaki bu durgunluk, galericileri zor durumda bıraktı.

"ALDIĞIMIZ ARAÇLAR ELDE KALIYOR"

Galericiler, aldıkları araçların satılamamasından ve iş yapamaz hale geldiklerinden şikayetçi. “Aldığımız araçlar teker teker elimizde patlıyor” diyen galericiler, işlerin durma noktasına geldiğini ve ciddi maddi sıkıntılar yaşadıklarını belirtiyorlar.

"GALERİCİLİK MESLEĞİ YOK OLABİLİR"

Galericiler, sektördeki zorlukların devam etmesi durumunda galericilik mesleğinin tamamen ortadan kalkabileceğini söylüyor. “Bu gidişle galericilik diye bir meslek kalmayacak” diyen galericiler, yetkililerden acil çözüm bekliyor. Ekonomik önlemler alınarak sektördeki durgunluğun giderilmesini talep ediyorlar.

VATANDAŞLARDAN GALERİCİLERE TEPKİ GELDİ

EVDE BAKIM MAAŞLARI HESAPLARDA! TEMMUZ ARTIŞI BELLİ OLDU EVDE BAKIM MAAŞLARI HESAPLARDA! TEMMUZ ARTIŞI BELLİ OLDU

Vatandaşlar, ikinci el otomobil fiyatlarının yüksek olmasının nedenini galericilere bağlıyor ve tepkilerini sosyal medyada dile getiriyor. "Bindiğiniz dalı kestiniz" diyen vatandaşlar, fiyat artışlarının sorumlusu olarak galericileri görüyor.

Editör: Haber48 Editör-2