Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen deniz dibi temizliğinin dokuzuncu etabı Gündoğan koyunda yapıldı.

21 TEMMUZ 2024 PAZAR GÜNÜ MUĞLA'DA ELEKTRİK KESİNTİLERİ YAŞANACAK! 21 TEMMUZ 2024 PAZAR GÜNÜ MUĞLA'DA ELEKTRİK KESİNTİLERİ YAŞANACAK!

Denizleri atıklardan arındırmak amacıyla gerçekleşen deniz dibi temizlik çalışmasında gönüllü dalış ekibi denizden 213 kilogram atık çıkarırken vatandaşlar da kıyı temizliği yaptı. Çıkarılan atıklar, Gündoğan İskelede sergilenerek geri dönüşümü yapılmak üzere 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne götürüldü.

GÖRÜNTÜ MUTLU EDİYOR

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Yaşar Çelikkan, şunları söyledi:

Deniz Dibi Temizlik etkinliğimizin dokuzuncu etabındayız. Bu manzaralar ne kadar kötü olsa da deniz dibi temizliğine ilk başladığımız günleri baz alırsak şu an çıkan görüntü bizi mutlu ediyor. Böylece toplumda oluşturduğumuz farkındalığı da görmüş oluyoruz. Bu çalışmalarda değerli basın mensupları ve vatandaşlarımızın da destekleri bizler için çok önemliydi. Onlara da Bodrum Belediyesi adına çok teşekkür ederim. Böyle tabloları görmemek adına Bodrum’a hak ettiği maviliği verene kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz."

TÜRKBÜKÜ SAHİLİNDE DEVAM EDECEK

17 Temmuz Çarşamba günü, Deniz Dibi Temizliğinin onuncu etabının Türkbükü sahilinde devam etmesi planlanıyor.

Etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci’yi temsilen Başkan Yardımcısı Yaşar Çelikkan, meclis üyeleri, Gündoğan Mahalle Muhtarı Ali İneci, Cumhuriyet Halk Partisi Gündoğan Mahalle Temsilciliği, ilgili birim müdürleri, gönüllü dalış ekibi, personeller ve vatandaşlar katıldı.

Gündoğan’da deniz dibi temizliği: 213 kilogram atık çıkartıldı

Kaynak: İHA

KIYI İŞGALLERİNE RENKLİ PROTESTO; HAVLULAR BELEDİYE MEYDANI'NA SERİLDİ KIYI İŞGALLERİNE RENKLİ PROTESTO; HAVLULAR BELEDİYE MEYDANI'NA SERİLDİ

Editör: Haber48 Editör