Olay, 19 Mayıs saat 22.00 sıralarında Menteşe'nin Düğerek Mahallesi Hafız Gürül Sokak'ta meydana geldi. Oto elektrikçisi Hasan Bulut ile dini nikahla birlikte yaşadığı 2 çocuk annesi Hanife Yılmaz, evlerinin bahçesinde tartıştı. Bulut, tartışmanın büyüdü ve kavgaya dönüştü. İddiaya göre, bu sırada Bulut, şişede bulunan benzini kadının üzerine döktü. Bulut, daha sonra Yılmaz'ı ateşe verdi.

MUĞLA'DA İL BAŞKANI, İLÇE BAŞKANINI GÖREVDEN ALDI MUĞLA'DA İL BAŞKANI, İLÇE BAŞKANINI GÖREVDEN ALDI

 Alevler içinde kalan Yılmaz'ın çığlıklarını duyan komşuları, alevleri söndürdü. Bildirilmesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yılmaz, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ancak yapılan müdahalelere rağmen önceki gün yaşamını yitirdi.

"BENİ SUÇLU GİBİ GÖSTERMEYE ÇALIŞIYORLAR"

Gözaltına alınan ve sevk edildiği adliyede tutuklanan Hasan Bulut'un savcılıktaki ifadesine ulaşıldı. Bulut ifadesinde özetle şunları kaydetti: "Her ne kadar ilk ifademde markete gittiğimi döndüğümde evde yangın olduğunu ve eşimin yandığını gördüğümü söylemiş olsam da ilk anda telaşlandığım ve korktuğum için bu şekilde beyan vermiştim. Bu beyanım doğru değildir. İkinci beyanımda söylediğim gibi eşimle evin bahçesinde kavga ettik. Daha sonra eşim bahçede bulunan plastik şişedeki motor için kullanılan benzini üzerine döktü, sol elinde bulunan çakmağı bir anda yaktı. O anda ateşi görünce geri çekildim.

Bu yüzden vücudumda hiçbir yanık izi olmamıştır. Tanık beyanlarının hiçbirini kabul etmiyorum, eşimin çocuklarını yalan beyan vermeleri için tehdit etmedim. Telefonda konuştuğumuz Fatma isimli arkadaşımıza 'Eşim kendini benzinle yaktı' dedim. Kesinlikle 'Soba yakarken yanlışlıkla yandı' demedim. Zaten soba atıl duruyor. Üzerinde çiçek saksıları vardır. Yakılıp kullanılması mümkün değildir. Üvey çocuklarım ve eşimin arkadaşlarının, olaya çok üzüldükleri için beni suçlu göstermeye çalıştıklarını düşünüyorum. Yakarak öldürmedim. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Suçsuzum tutuksuz yargılanmak istiyorum."

Kaynak: Haber merkezi