İYİ Parti Milas İlçe Başkanı Gürsel İnce yaptığı açıklamada, “Bugün (Çarşamba) saat 10.30’da gerçekleştirilecek Meclis Grup toplantısında Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, Milletvekilimiz Metin Ergun’un Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adaylığını resmen açıklayacak” ifadelerini kullandı.

MUĞLA'DA ÇEŞİTLİ SUÇLARDAN ARANAN ÇOK SAYIDA KİŞİ YAKALANDI MUĞLA'DA ÇEŞİTLİ SUÇLARDAN ARANAN ÇOK SAYIDA KİŞİ YAKALANDI

METİN ERGUN KİMDİR?

Metin Ergun, 23 Şubat 1963'te Milas’ın Kargıcak köyünde doğdu. Metin Ergun’un babasının adı Tevfik, annesinin adı Nazife'dir. Öğretim Üyesi; Atatürk Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek Lisansını Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde, Doktorasını Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde tamamladı. Erzurum Atatürk ve Konya Selçuk Üniversiteleri Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde Öğretim Üyesi olarak ders verdi. 1996'da doçent, 2006'da profesör unvanını aldı. Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi'nde Öğretim Üyeliği görevinde bulundu. 21. Dönem Muğla Milletvekili. İyi düzeyde İngilizce ve Rusça bilen Ergun, evli ve 2 çocuk babasıdır.

21. ve 23. Dönem Muğla Milletvekili ve İYİ Parti kurucu üyesi olan Metin Ergun son iki dönemdir İYİ Parti Muğla Milletvekilli. Metin Ergun ayrıca TBMM Çevre Komisyonu Üyesi.

Kaynak: HABER MERKEZİ