Diyarbakır Kayapınar'da, Dicle Elektrik (DEDAŞ) çalışanları trafo yenileme ve kaçak elektrik kontrolü yaptığı sırada, bazı mahalleli ile çalışanlara eşlik eden mahalle muhtarı ve yakınları arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüşünce mahalleliden üç kişi yanlarında getirdiği kalaşnikoflarla, kalabalığa ateş açtı. Açılan ateş sonucu 7 kişi vuruldu, 2'si polis aracı olmak üzere toplam 9 araçta hasar oluştu. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.

CESEDİ 3 GÜN SONRA ASANSÖR BOŞLUĞUNDA BULUNDU CESEDİ 3 GÜN SONRA ASANSÖR BOŞLUĞUNDA BULUNDU

Kayapınar ilçesi Talaytepe Mahallesi küme evlerinde enerji şirketi çalışanları trafo yenileme ve kaçak kontrolü yaptığı sırada, bazı mahalleli ile çalışanlara eşlik eden mahalle muhtarı Mehmet Emin Gün ve yakınları arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede tekme ve yumruklu kavgaya dönüştü.

KALAŞNİKOFLA ATEŞ AÇTILAR

Mahalleliden V.K., V.K. ile K.A., yanında getirdiği kalaşnikoflarla toplanan kalabalığa ateş açtı. Olayda 7 kişi, isabet eden kurşunlarla, 2 kişi de çıkan arbedede yaralandı. İhbarla bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Öte yandan, olayda 2'si polis aracı olmak üzere toplam 9 araçta hasar oluştu. Başlatılan soruşturmada V.K., V.K. ve K.A. ile ismi öğrenilemeyen 1 şüpheli daha gözaltına alındı.

Şüphelilerin işlemleri sürüyor.

Kaynak: DOĞAN HABER AJANSI