Diyarbakırlı Ramazan Hoca olarak tanınan ve bir dönem uğradığı haksızlıklar ile bilinen Ramazan Böçkün, İstanbul Cerrahpaşa’da bıçaklı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Böçkün’ün göğsünden aldığı 2 bıçak darbesiyle vefat ettiği ifade edildi. Diyarbakırlı Ramazan Hoca olarak bilinen Ramazan Böçkün’ün vefatı sonrasında Ortaca Kaymakamı Kenan Aktaş sosyal medya hesabından başsağlığı mesajı yayınladı. Kaymakam Aktaş’ın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım Ortaca Kaymakamlığı sosyal medya hesabından da paylaşıldı. Kaymakam Aktaş yayınladığı baş sağlığı mesajında “Diyarbakırımızın sevilen bir değeriydi. Diyarbakırlı Ramazan Hoca olarak bilinen Ramazan Böçkün’ün uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybettiğini üzüntüyle öğrendim. Sevenlerine başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekânı cennet olsun” dedi.
 

ORTACA’DA KIZLARA İSTİSMARDA BULUNAN ŞAHIS İLE ANNE ADLİYEYE SEVK EDİLDİ ORTACA’DA KIZLARA İSTİSMARDA BULUNAN ŞAHIS İLE ANNE ADLİYEYE SEVK EDİLDİ

424628021 358339383632486 1920501385403339257 N

Ayrıca İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya tarafından yapılan açıklamada İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalar sonucu Ramazan Hoca’nın katil zanlısı E.B.’nin yakalandığı ifade edildi. 
 

Kaynak: Haber48