Olay, İstanbul Sultangazi Merkez Habibler Mahallesi’nde yaşandı. Edinilen bilgiye göre bir kişi, Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne Merkez Habibler Mahallesi’nde piyasaya sürülmek üzere at kesimi yapıldığına dair ihbarda bulundu.

Gelen ihbarı değerlendiren Sultangazi İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ve Sultangazi Belediyesi zabıta ekipleri verilen adrese baskın düzenledi.

Bir ahırda kesim için bekletildiği iddia edilen 3 at ve ahırın yakınlarındaki bir kamyonet içerisinde at eti ve sakatatları bulundu. Olay yerinde yapılan incelemelerde kesim yapan kişilere ait olduğu değerlendirilen iki gecekonduya baskın yapıldı. Şüphelilerin baskın öncesi evleri terk ettikleri anlaşıldı.

KAZA YAPAN OTOMOBİL YANMIŞTI! TURİSTLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU KAZA YAPAN OTOMOBİL YANMIŞTI! TURİSTLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Yapılan çalışmaların ardından ahır içerisinde bulunan 3 at, Sultangazi Belediyesi’ne ait binicilik tesislerine götürülerek muhafaza altında alındı.

Etlerin yüklendiği kamyonet ise inceleme yapılmak üzere Sultangazi Belediyesi veterinerlik işleri şefliğine götürüldü. Kesim yapan şahısların kimliklerinin belirlenmesi ve yakalanmalarına yönelik çalışmalar ise devam ediyor.