İçmeler, Merkez ve Armutalan olmak üzere kentin farklı noktalarında hizmet veren Marmaris Belediyesi’nin Datça Yolu üzerinde yapılan yeni hizmet binası bugün gerçekleştirilen törenle açıldı.

MARMARİS’TE MERHUM BAŞKANLAR UNUTULMADI MARMARİS’TE MERHUM BAŞKANLAR UNUTULMADI

YASAKLAR NEDENİYLE SADE BİR TÖREN

Seçim yasakları nedeniyle sade bir şekilde gerçekleştirilen açılış törenine Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, birim müdürleri ve tüm personel katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan açılış töreninde ilk olarak 5 yıllık hizmet dönemini anlatan ve personelin Belediye Başkanı Oktay’a teşekkür ettiği kısa bir film izlendi.

Ardından mikrofona davet edilen Başkan Mehmet Oktay, konuşmasına tüm belediye çalışanlarına emekleri için teşekkür ederek başladı. Açılış törenine ilişkin konuşan Başkan Oktay; “Gönül isterdi ki bu hizmet binamızın açılışını tüm yurttaşlarımızla birlikte yapalım. Ancak içinde bulunduğumuz seçim süreci nedeniyle YSK’nın aldığı kararlar doğrultusunda büyük bir açılış yapamadık. Ancak mesai arkadaşlarımız ve meclis üyelerimizle bir açılış izni alabildik” şeklinde konuştu.

"BU KADAR OLUMSUZLUĞUN ÜST ÜSTE GELDİĞİ DÖNEM OLMADI"

Başkan Mehmet Oktay konuşmasında şu konu başlıklarına değindi, “5 yıllık hizmet süremiz ‘bir dönem’ olarak değerlendiriliyor ancak yaşadıklarımıza baktığımızda Marmaris tarihinde bu kadar olumsuzluğun üst üste geldiği başka bir dönem görülmedi. Bakıldığında tabii ki pandemi, yangınlar ve arkasından kış döneminde yaşadığımız su baskınları, bizleri de dolaylı yoldan etkileyen 2 büyük deprem. Tüm Muğla genelinde en çok deprem mağdurunu bizler bölgemizde ağırladık. Bunlar olağan akışı olumsuz etkiledi ama yine de sizlerin sayesinde bizler 5 yıl boyunca birçok hizmet ürettik. Pek çok projeyi hayata geçirdik.”

"TURİZM SÜRESİNİ UZATTIK"

Marmaris’te turizmi uzattıklarını ve ilk uçağın 10 Mart’ta geldiğini belirten Oktay; "Turizme dair de bir çok çalışma yaptık. Turizm sezonunu bir süre daha uzattık. 2019 yılı rakamlarını geçmiş bulunuyoruz. Bu yıl ilk uçağımız 10 Martta geldi, son uçağımız ise 27 Kasım’da buradan ayrılacak. Ben yine buradan bir çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen tüm esnaflarımız mümkün olduğunca hızlı bir şekilde işletmelerini açmaya çalışsınlar. Çünkü gelen misafirlerimizin olumlu görüşleri sezonun uzaması için çok önemli bir ölçüt" dedi.