Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay; Hisarönü’nde 10 bin metrekarelik alanda oluşturulan yeni mesire alanı hakkında konuşarak “Halkımızın taleplerini yerine getiriyoruz. Onlar istedi biz yaptık” dedi.

Hisarönü Mahallesi’nde belediyenin tapulu arazisi üzerinde gerçekleştirilen çalışma yaklaşık 11 ay önce başladı. Okaliptüs ağaçlarıyla kaplı ve tamamen bataklık olan alanda ilk olarak rehabilite çalışmaları gerçekleştirildi. İçine girilmesi imkansız olan bataklık alan kurutularak çalışmalara başlandı.

MARMARİS’TE SİNİRLENDİ, EVİNİ VE ARAÇLARINI YAKTI MARMARİS’TE SİNİRLENDİ, EVİNİ VE ARAÇLARINI YAKTI

PİKNİK MASALARI VE MANGAL YERLERİ KONULDU

Ardından peyzaj çalışmalarına geçildi. Azmak kenarında ve deniz manzaralı okaliptüs ağaçlarıyla kaplı 10 bin metrekarelik alana 60 adet piknik masası 34 adet de mangal yeri konuldu. Tuvaletler, bulaşık yıkama noktası ve bir büfenin de konuşlandığı alanda ayrıca çocuklar ve gençler için de yerler hazırlandı.

Marmaris’in en yüksek kuleli kaydırağının konulduğu oyun alanının yanı sıra gençlerin voleybol, futbol ve basketbol oynayacağı mini bir saha ile fitness aletlerinin bulunduğu açık hava spor alanı da oluşturuldu. Söz konusu alanda ayrıca azmak kenarında kanolarla gezme imkanı da olacak. Mesire alanı dışında 60 araçlık otoparkın olacağı alanda 20 motosiklet otoparkı ve bisiklet konabilecek yerler de yapılacak.

"HERKESE HİTAP EDİYOR"

Başkan Mehmet Oktay, yapılan çalışmayı denetleyerek son durum hakkında bilgi aldı. Doğayla uyumlu ve doğanın korunduğu projeyle Marmaris halkının ihtiyaç duyduğu bir alanı kazandırmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyleyen Başkan Oktay; “Halkımızın talepleri doğrultusunda yeni bir mesire alanını hayata geçirmek üzereyiz. Aşağı yukarı yüzde 70’lik kısmı tamamlanmış durumda. Proje oldukça heyecan verici. İçinde piknik alanları, oyun gruplarıyla, balık tutma noktalarıyla gerçekten çok keyifli bir alanı hayata geçirmek üzereyiz” dedi.

"ARTIK MANGAL SORUN OLMAYACAK"

Alanın sadece mesire alanı değil farklı etkinliklere de ev sahipliği yapacağını söyleyen Başkan Oktay; “Özellikle yaz aylarında gençlik festivalleri, konserler gibi etkinliklerde aynı anda 10 bine yakın misafiri ağırlayabileceğiz. Ocak ayı içerisinde hep birlikte açılışını gerçekleştirip, vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Marmarisli vatandaşlarımızın mangal yapacakları yer ile ilgili bir sıkıntısı kalmayacak. Ayrıca gerçekten dinlenebilecekleri, keyifle vakit geçirebilecekleri bir noktaya daha kavuşacaklar” ifadesini kullandı.

Kaynak: İHA