Milliyetçi Hareket Partisi'nde (MHP) Saffet Sancaklı krizi büyüdü. Partinin Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, “Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın MHP’den istifası istenmiştir.” dedi.

Yalçın sosyal medya hesabından paylaşım yaparak, “Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifası istenmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

BBP LİDERİ DESTİCİ’NİN KAZA YAPAN ARACINI TAŞIYAN ÇEKİCİ ALEV ALEV YANDI! BBP LİDERİ DESTİCİ’NİN KAZA YAPAN ARACINI TAŞIYAN ÇEKİCİ ALEV ALEV YANDI!

TBMM’de Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti'nin yeni yönetimini ağırladığı toplantı sırasında Saffet Sancaklı'nın "13 adayın 13'ü de AK Partili olsa Kocaeli'ne gelmeyeceğim" dediği öne sürülmüş, MHP lideri Devlet Bahçeli ise bu sözlere karşılık "Futbol hayatında 3 büyük kulüpte oynama geleneğini siyasette de mi sürdürmek istiyor? Tercih kendisinindir."  ifadelerini kullanmıştı.

SANCAKLI'DAN YALANLAMA

Sancaklı, sosyal medya hesabından söz konusu açıklama iddialarını yalanlayarak şunları söyledi:

"Bugün bir takım taraflı medya organlarında, söylemediğim sözler üzerinden tamamen yalanlarla Cumhur İttifakına karşı yapılan olumsuz algı operasyonlarını büyük bir şaşkınlıkla takip ettim.

Yalan ve maksatlı haberleri yapanlarla Türk adaleti önünde hesaplaşacağımı da özellikle belirtmek isterim. Dün olduğu gibi bugün de Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin emrinde olduğumu, Milliyetçi Hareket Partisi’nin ve Cumhur İttifakı’nın başarısı için büyük bir özveriyle çalışmaya devam ettiğimi belirtmek isterim.

Cumhur İttifakı’nın başarılarını çekemeyenler, Türk ve Türkiye Yüzyılı hedefine set çekmeye çalışanlar bilsinler ki; Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendi’nin ifade ettikleri gibi 'Türkiye 31 Mart seçimlerinde bir kez daha al bayrakta buluşacak, Türk milleti Cumhur İttifakı’nda uzlaşacak. MHP ve Cumhur İttifakı 31 Mart seçimlerine damga vuracaktır.' Kamuoyuna saygılarımla sunarım."

İSTİFASINI DUYURDU

Sancaklı, daha sonra sosyal medya hesabından yeni bir açıklama daha yaptı. Açıklamada partisinden istifa ettiğini bildirerek şu ifadelere yer verdi:

"Mensubu olmaktan şeref duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi üyeliğinden; yerel seçim sürecinde Cumhur İttifakını ve Partimizi her türlü tezvirat ve spekülasyondan uzak tutmak gayesiyle, Sayın Genel Başkanımızın talimatı doğrultusunda istifa ediyorum.

Bu vesileyle; Milliyetçi Hareket Partisi'ne ve liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beye bağlılığımın tavizsiz bir şekilde devam edeceğini bildirir, kamuoyuna saygılarımı sunarım."