Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi halk oyunları ekibi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Gençlik Merkezleri Arası Halk Oyunları Ege Bölge Finali için Uşak'a uğurlandı. Bu önemli etkinlikte Muğla’yı temsil edecek olan ekip, 1,5 yıl süren yoğun çalışmaların ardından il bazında elde ettikleri başarılarla bölge finaline katılmaya hak kazandı.

GÖRME ENGELLİ ÇİFTİN EN MUTLU GÜNÜ; BİRBİRLERİNİ GÖRMEDEN SEVDİLER GÖRME ENGELLİ ÇİFTİN EN MUTLU GÜNÜ; BİRBİRLERİNİ GÖRMEDEN SEVDİLER

FİNALE GİDİYORLAR

Halk oyunları eğitmeni Olgun Manap, "1,5 yıl süren çalışmalarımızın ardından, gerçek anlamda salonumuzda rahatça çalışabildik. Çocuklarımız, Muğla’yı Ege Bölge Finalleri'nde temsil edecek. Yaklaşık 20-25 yıl aradan sonra Muğla merkezinden böyle bir grup bölge finallerinde temsil ediliyor. Destekleri için Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Musa Kazım Açıkbaş’a, Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi Müdürümüz Dr. Oktay Tavas’a ve gençlik çalışanlarına teşekkür ederiz. Çocuklarımız ilk kez Türk halk oyunları ile tanıştı ve yarışmalara katılıyorlar. Gelecek için umutluyuz” dedi. Muğla Uluslararası Gençlik Merkezi'nin halk oyunları ekibi, Muğla-Bodrum yöresine ait oyunlarla Ege Bölge Finali'nde Muğla’yı en iyi şekilde temsil etmek üzere hazırlıklarını sürdürüyor.

Editör: Haber48 Editör-2