Menteşe ilçesinde 15 Aralık'ta Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Tıp Fakültesi arasında sefer yapan İbrahim Karabulut yönetimindeki 48 AHY 324 plakalı Muğla Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma otobüsü seyir halindeyken araçta bulunan hamile bir kadın rahatsızlandı.

DÜŞÜNMEDEN GÜZERGAHI DEĞİŞTİRDİ

Otobüs şoförü güzergah değiştirerek rahatsızlanan hamile kadını Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisine götürdü.

Halk otobüsü şoförü İbrahim Karabulut yaşadığı olayı anlatırken, bayılan kişinin kadın ve hamile olması nedeniyle hiç tereddüt etmeden hastane acil servisine gittiğini söyledi.

3 İLÇE VE 4 BELDEDE OY KULLANMA İŞLEMİ BAŞLADI 3 İLÇE VE 4 BELDEDE OY KULLANMA İŞLEMİ BAŞLADI

O ANLARI ANLATTI: "TÜM ŞOFÖRLER YAPARDI"

Şoför Karabulut, “Vatandaşlardan birisi arkada hamile bir bayanın fenalaştığını söyledi. Ben de tereddüt etmede en yakın hastane acilinin önüne çektim güvenli bir şekilde. Bayanı indirdiler. Sonra aracımı döndürdüm şefliğe tekrar geri gittim.

O anlarda aklıma ilk olarak acilin önüne gitmek geldi. Sonuçta bayılan bayan bir hamile olunca hiç tereddüt etmedim. Aklıma sadece acile gitmek geldi. Benim yaptığım hareketi zaten bütün şoför arkadaşlarımız da yapar. Bundan hiç tereddüdüm yok. Yapacaklarına da eminim” dedi.

Kaynak: İHA