Muğla Tiyatro ve Sinema Sanatçıları Derneği Başkanı Mehmet Topbaş, “Bugün bir hayal gerçek oluyor. Bu, Muğla’daki bütün tiyatro severlerin hayali. Muğla bu Tiyatro Festivali’ni yıllar öncesinden hak etmişti ve bugün gerçekleştiriliyor. Bunun gururunu heyecanını mutluğunu yaşıyorum. Bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Bizi yalnız bırakmayan Türk Tiyatrosunun çok değerli isimleri var. Ustalarıma, hocalarıma değerli tiyatro sanatçılarına çok teşekkür ediyorum” dedi.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Cumhuriyetimizin 100. yılına yakışan bir etkinlikle sizleriz. Yurdumuzun önemli sanatçılarını Menteşe’de görmek bizleri mutlu ediyor. Bizler kurulduğumuz günden bu yana hep kültürel faaliyetleri içinde oluyoruz. İlk işlerden biri de Menteşe Belediye Tiyatrosunu kurmak oldu. 4 gün boyunca Menteşemiz tiyatro festivalini yaşayacak. Festivalin ismi de sevgili kardeşimiz merhum Avni Burak Yenice adına yapılıyor. Oda bir seslendirme sanatçısıydı. Aramızdan genç yaşta ayrıldı. Onu da tekrardan saygıyla anıyoruz” dedi.

MUĞLA DAHİL 4 İLDE GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI OPERASYONU MUĞLA DAHİL 4 İLDE GÖÇMEN KAÇAKÇILIĞI OPERASYONU

ASEM Sanat Tiyatrosu  pandomim gösterisi ile festivale renk kattı. 

Fethiye Bandosu'nun katkısıyla  yapılan yürüyüşe ise Menteşe Belediye Başkan'ı Bahattin Gümüş, CHP Menteşe İlçe Başkan'ı Nail Kızıl, MUTSO Başkan'ı Bülent Karakuş, Muğla Yörük Obaları Başkan'ı Orhan Akcan, tiyatro oyuncuları ve vatandaşlar eşlik etti. 

Kaynak: iha