Muğla'da, tarımsal faaliyetlerin yoğun olduğu bölgelerdeki traktörlere yönelik trafik güvenliğini artırmak amacıyla önemli bir kampanya başlatıldı. Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, hem denetim yapıyor hem de reflektörü olmayan traktörlerin römorklarına ücretsiz reflektör hediye ediyor.
ÜCRETSİZ REFLEKTÖR HEDİYE EDİLİYOR

Ekipler, tarım araçlarının karıştığı kazaların yüzde 83'ünün arkadan çarpma şeklinde gerçekleştiğine dikkat çekerek, 'Reflektör Tak Görünür Ol' kampanyasıyla römorkların daha görünür hale gelmesini sağlıyor. İl genelinde 7 gün 24 saat süren reflektör kontrolleri ve hediye uygulamaları, çiftçilerin ve diğer sürücülerin güvenliğini artırmayı hedefliyor.

GÖRME ENGELLİ ESER TUNÇOĞLU’NUN 32 YILLIK SANAT YOLCULUĞU! GÖRME ENGELLİ ESER TUNÇOĞLU’NUN 32 YILLIK SANAT YOLCULUĞU!

52

Muğla Emniyet Müdürlüğü, traktörlerin fiziksel donanımlarındaki eksiklikler ve kullanım koşulları hakkında uyarılarda bulundu. Özellikle, eski model traktörlerin fren sistemleri ve lastik basınçlarına dikkat edilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, traktörlerin güvenli kullanımı için ikaz lambası ve rops demirinin mutlaka kullanılmasının önemine vurgu yaptı. Bu kapsamda, tüm römork kullanıcılarının güvenlik önerilerine uymaları gerektiği bildirildi.

Editör: Haber48 Editör-2