Muğla Büyükşehir Belediyesi, toplu taşıma araçlarında ücretsiz seyahat hakkı bulunan vatandaşlarla ilgili ilk ödemeyi 1359 şoför esnafının hesaplarına yatırdı. 

Konuyla ilgili Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: 

“Ülkemizin birçok yerinde ücretsiz taşıma konusunda şoför esnafı ve vatandaşlarımız mağdur olmaktadır. Şoför esnafımız Bakanlık tarafından yapılan ödemenin ücretsiz taşıma maliyetini karşılamadığını, vatandaşlarımız ise ücretsiz biniş konusunda çeşitli zorluklar çektiklerini bizlere ilettiler.

BODRUM'DA BU İNŞAATLAR YASAĞA RAĞMEN YÜKSELİYOR BODRUM'DA BU İNŞAATLAR YASAĞA RAĞMEN YÜKSELİYOR

"VATANDAŞLARIMIZ GÖNÜL RAHATLIĞIYLA..."

Konu üzerinde hassasiyetle duran Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün bu konuda hem şoför esnafını hem de vatandaşları mağdur etmeden bir çözüm yolu bulunmasını istedi. Hayata geçirilen karar ile birlikte elektronik ücret toplama sistemi üzerinden aldığımız biniş raporu doğrultusunda, otobüslerin ay içinde taşımış oldukları ücretsiz yolcu sayıları tespit edildi. Yaptığımız bu tespitin ardından Bakanlık tarafından yapılan ödeme düşülerek kalan miktar araç sahiplerine belediyemiz tarafından ödendi.

1359 otobüsü kapsayan bu çalışma doğrultusunda hesaplanan hasılat üzerinden birim fiyatı doğrultusunda ilk ödeme 21 Aralık tarihinde yapıldı. Vatandaşlarımız ücretsiz seyahat hakkından gönül rahatlığı ile yararlanmaya devam edebilirler. Bu sektörden ekmek yiyen şoför esnafımızın da her zaman yanındayız” denildi.

Kaynak: İHA