Muğla Yörük Obaları Derneği tarafından düzenlenen 15. Uluslararası Yörük Türkmen Toyu, 6-7 Temmuz 2024 tarihlerinde büyük bir coşku ile gerçekleştirildi. Etkinlik, Muğla'nın Türk Dünyası'nı buluşturan önemli bir kültürel şölen haline geldi.

KÜLTÜREL BİRLİK KURULDU

Açılışta Muğla Yörük Obaları Derneği Başkanı Orhan Akcan, Gagavuzya’dan gelen misafirlere teşekkür ederek, Yörüklerin doğayı sevdiğini ve koruduğunu vurguladı. Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Aras, etkinliklerin yürekle yapıldığını belirterek, bu kültürel mirasa sahip çıkmanın önemine dikkat çekti.

58

BÜYÜK COŞKU İLE KUTLANDI

İlk gün, Çağdaş Yaşam Merkezi’nde düzenlenen panelde tarihçiler ve uzmanlar Yörük ve Türkmen kültürü üzerine konuşmalar yaptı. 7 Temmuz’da Düzeyn Yaylası'nda ise geleneksel Yörük etkinlikleri, kına yakma törenleri ve konserlerle devam etti. Mustafa Özcan, Hüseyin Demir gibi sanatçılar performanslarıyla şenliğe renk kattı.

545
Moldova’nın Türkiye Büyükelçisi Dmitri Croitor, Gagavuzya'nın etkinliğe katkısını ve Türk-Moldova ilişkilerinin güçlenmesini vurguladı. Gelecekte de bu tür etkinliklerin devam etmesi temennisinde bulundu.

GÖRME ENGELLİ ESER TUNÇOĞLU’NUN 32 YILLIK SANAT YOLCULUĞU! GÖRME ENGELLİ ESER TUNÇOĞLU’NUN 32 YILLIK SANAT YOLCULUĞU!

Editör: Haber48 Editör-2