Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü su sorunu yaşayan bölgelerdeki çalışmalarını sürdürüyor. Kesintisiz ve sağlıklı içme suyu sağlamak için projelerini hayata geçiren ekipler son olarak Menteşe Yeniköy Mahallesinde çalışma başlatıyor.

Çalışma kapsamında 2 Milyon 150 bin TL yatırımla yaklaşık 2 bin 200 metre hat yenileme çalışması yapılacak. Çalışma ile birlikte hatların çapı büyüyecek ve mahalleye verilen su miktarı iki katına çıkacak.

EVLERE İLETİLEN SU 2 KATINA ÇIKACAK

MUSKİ Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada Yeniköy’de yapılacak olan çalışmanın başladığı ve kısa sürede tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunulacağı belirtildi.

Açıklamada; “Yeniköy Mahallesinde bulunan mevcut hatların bölgeye yeteri kadar su iletimi yapamaması ayrıca kullanım ömrünü tamamlanması nedeniyle sık sık arızlar oluşmaktadır. Bu nedenle bölgede su kesintileri meydana gelmektedir. Hazırlamış olduğumuz projeyi ile eski hatları modern borularla değiştirerek evlere iletilen suyu iki katına çıkarıyor ayrıca hat arızalarının önüne geçiyoruz” denildi.

MUĞLA VALİSİ AKBIYIK'TAN YANGIN TEHLİKESİNE KARŞI KRİTİK UYARI! MUĞLA VALİSİ AKBIYIK'TAN YANGIN TEHLİKESİNE KARŞI KRİTİK UYARI!

Kaynak: İHA

MUĞLA VALİSİ DR. İDRİS AKBIYIK'TAN ORMAN YANGINLARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI MUĞLA VALİSİ DR. İDRİS AKBIYIK'TAN ORMAN YANGINLARI DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Editör: Haber48 Editör