Muğla Büyükşehir Belediyesi sahilleri birleştiren ulaşım hattını hayata geçirdi. 8 Temmuz 2024 Pazartesi (Bugün) gününden itibaren MUTTAŞ araçları, Menteşe’den Akyaka Mahallesi sahil bandı üzerinden devam ederek Turnalı, Kıran, Akbük, Kultak, Alatepe ve Milas İlçesi Ören Mahallesi arasındaki ulaşımları sağlamaya başladı.

65 YAŞ ÜZERİNE ÜCRETSİZ ULAŞIM

Yeni ulaşım hizmeti ile birlikte, vatandaşlar özellikle yaz aylarında sahil bölgelerine daha rahat ve güvenli bir şekilde ulaşabilecekler. Muğla Büyükşehir Belediyesi, bu adımla birlikte hem turizme hem de yerel halkın günlük yaşamına büyük bir katkı sunmayı hedefliyor.

AYDIN ÇEVRE YOLU DENİZLİ VE MUĞLA BAĞLANTISI TRAFİĞE KAPATILDI! AYDIN ÇEVRE YOLU DENİZLİ VE MUĞLA BAĞLANTISI TRAFİĞE KAPATILDI!

65 yaş üstü vatandaşlar ile diğer ücretsiz taşınma hakkı bulunan gruplar, bu yeni ulaşım hizmetinden ücretsiz olarak faydalanabilecek. 

Büyükşehir’den Sahilleri Birleştiren Ulaşım Hattı

SEFER SAATLERİ DÜZENLENDİ

Menteşe’den Ören’e saat 07.45, 11.00, 14.00’da Akyaka’dan Akbük/Ören’e 08.30.11.45, 14.45, Akbük’ten 11.45, 14,45 17.45- Ören’den Menteşe’ye 11.00,14.00 ve 17.00 saatlerinde hareket edecek.

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Vatandaşlarımızın ulaşım ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, bölgemizdeki ulaşım ağını sürekli olarak geliştirmeye çalışıyoruz. Bu yeni hat, hem yerel halkın hem de turistlerin ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde planlandı” denildi.

Kaynak: https://www.mugla.bel.tr/

MİLAS BELEDİYE BAŞKANI FEVZİ TOPUZ'DAN MAHALLE ZİYARETLERİ MİLAS BELEDİYE BAŞKANI FEVZİ TOPUZ'DAN MAHALLE ZİYARETLERİ

Editör: Haber48 Editör