"Cumhuriyet'in 100. Yılında 100 Etkinlik" 
Eğitim yolculuğuna başladığı ilk günden bu yana Atatürk ilkelerine bağlı kalıp, Cumhuriyet'in ve demokrasinin tesisi için gayret gösteren Ortaca Final Okulları öğretmenleri ve öğrencileri, Cumhuriyet'in 100. yılını "Cumhuriyet Balosu"nda tüm veli ve öğrencilerle birlikte gururla kutladılar.

SAH04140

29 Ekim 2023 Pazar akşamı düzenlenen ve yaklaşık 1000 kişinin katıldığı 100. yıl balosu Final Okulları Öğrencilerinden oluşan "100 Ses Korosu"nun söylediği şarkılar ile başladı.

SAH03585

 Ardından Final Okulları kurucusu Aşkın Turan'ın açılış konuşması ile devam eden gece öğrencilerin hazırlamış olduğu gösterilerle devam etti. 

Adsız tasarım (1)

Atatürk'ün en sevdiği danslar vals ve zeybek ile gecenin coşkusu ve gururu doruklara ulaştı.

ORTACA'DA FECİ KAZA! ANNE VE KIZI SULAMA KANALINA UÇTU! ORTACA'DA FECİ KAZA! ANNE VE KIZI SULAMA KANALINA UÇTU!

Gökbörü Efeleri'nin zeybek gösterisi büyük ilgi ile izlenirken; hep bir ağızdan söylenen İzmir Marşı ile büyük coşku yaşandı. 

Ellerinde bayrakları sallayan yediden yetmişe herkes 'İlelebet Cumhuriyet' sloganını tüm coşkusu ile bölgedeki herkese yaşattı.

SAH04145

Mustafa Mert ve ekibinin Atatürk'ün sevdiği şarkıları söyledikleri "Cumhuriyet Konseri" ile sona eren organizasyon bölge halkı için unutulmaz bir 100. yıl kutlaması oldu.
Mustafa Kemal Atatürk''ün rehberliğinde ve önderliğinde, büyük Türk Milleti''nin kanı, canı ve büyük emekleriyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin, tüm varlık ve değerleriyle sonsuza kadar yaşatılması  Final Okulları öğrencilerinin yegane önceliğidir ve Cumhuriyet'in emanetçisi olduklarını bu gecede herkese göstermişlerdir.

SAH03926SAH03871SAH03834

Kaynak: Haber48