CESEDİ 3 GÜN SONRA ASANSÖR BOŞLUĞUNDA BULUNDU CESEDİ 3 GÜN SONRA ASANSÖR BOŞLUĞUNDA BULUNDU

Olay, Konyaaltı ilçesi Toros Mahallesi'nde meydana geldi. Aynı mahallede oturan Alper Aldemir, bir hafta önce arkadaşı Kadir İ. ile kız arkadaşı Hatice Ç.'yi evinde bir gün misafir etti. Kadir İ., Aldemir'den 4 bin lira borç istedi.

Aldemir parayı verdi ancak iddiaya göre aradan geçen sürede geri alamadı. Üçlü yakın zamanda buluştuklarında ise Aldemir, Hatice Ç.'nin cüzdanını aldı ve borç ödendiğinde cüzdanı geri vereceğini söyleyip ayrıldı.

(Öldürülen Alper Aldemir)

Dün akşam saatlerinde ise Kadir İ. ve Hatice Ç., önceden tanıdıkları 07 T 0754 plakalı taksiyi kullanan M.T. ile birlikte cüzdanı almak için Alper Aldemir'in evine gitti. Taksiden inen Hatice Ç. ile Alper Aldemir arasında kapıda tartışma çıktı. Tartışma sırasında Aldemir, Hatice Ç.'ye tokat attı. Hatice Ç.'nin çığlık atması üzerine taksiden inen erkek arkadaşı Kadir İ., elindeki tabancayla Alper Aldemir'e ateş açtı. Aldemir, kanlar içinde yere yığıldı. Şüpheliler kaçtı. Bildirilmesi üzerine olay yerine sağlık ve polis ekibi geldi. Aldemir, hastaneye kaldırıldı ancak kurtarılamadı.

Cinayet Büro ekipleri, sevgililer Kadir İ. ve Hatice Ç.’yi, yaklaşık yarım saat sonra Muratpaşa ilçesi Varlık Mahallesi'nde yakaladı. Sevgililerin üzerinde olayda kullanıldığı düşünülen tabanca bulundu. Şüpheliler gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: Haber merkezi