SÖKE'DEKİ YANGIN 5. GÜNÜNDE KISMEN KONTROL ALTINDA! SÖKE'DEKİ YANGIN 5. GÜNÜNDE KISMEN KONTROL ALTINDA!

Trabzon'da gerçekleşen olay, 30 Haziran'da Sürmene ilçesi Oylum Mahallesi'nde meydana geldi. Mahalle yolunda camları kırılmış, koltukları kanlı, 61 SY 053 plakalı taksiyi terk edilmiş halde görenler, durumu jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine bölgeye gelen ekipler, aracın Sürmene 1 Nolu Meydan Taksi Durağı'nda görev yapan Hüseyin Arslan'a ait olduğunu belirledi. Sürücü Arslan'ın ise 10 kilometre aşağıdaki yayla yolunda, dere kenarında, cansız bedeni bulundu.

Yapılan çalışma sonucunda cinayet zanlısı olarak Mustafa Kol gözaltına alındı. Kol, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

MÜBBET İSTENDİ

Olayla ilgili Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma tamamlandı, tutuklu sanık Mustafa Kol hakkında ‘kasten adam öldürmek’ten müebbet, ‘yağma’ suçundan ise 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

EŞİME KÜFRETTİ!

Trabzon 1'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nin kabul ettiği iddianamede tutukluğu sanık, olay anını anlattı. İlk kez hakim karşısına çıkacak olan Kol, soruşturma savcısındaki ifadesinde, şunları kaydetti: "Taksici bana ‘eşin arabama binmeyeceğini söyledi' dedi. Nedenini sordum. Sonra eşime küfredip, torpidoya yöneldi. Eşime ait bulundurma ruhsatlı silahı çıkarıp, ateş ettim. Cesedi, araçtan indirip, dereye attım. Taksiye binip kaçtım, ancak teker patladı. Araçtan inip, eşimi arayarak ‘adam vurdum’ dedim. Bir süre yaya olarak kaçtım. Kimsenin cüzdanını almadım. Taksiciyle bir husumetimiz yoktu. Olay bir anlık öfke ve sinirle yaşandı. Cezaevinde ziyaretime gelen eşim bana ‘taksici Hüseyin benden telefon numarası istedi. Bu yüzden aracına binmek istemedim' dedi. Bunu cezaevinde öğrendim. Taksici, torpidoya yöneldikten sonra kaç el ateş ettiğimi hatırlamıyorum"

Kaynak: DHA