Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider temaslarda bulunmak için geldiği Muğla’da katıldığı toplantıda tarımsal potansiyelini vurgulayarak, bölgedeki çalışmaların desteklenmesi gerektiğini belirtti.

MUĞLA VALİSİ AKBIYIK'TAN YANGIN TEHLİKESİNE KARŞI KRİTİK UYARI! MUĞLA VALİSİ AKBIYIK'TAN YANGIN TEHLİKESİNE KARŞI KRİTİK UYARI!

Toplantıda; bitkisel üretim, hayvancılık, arıcılık, su ürünleri ve tarımsal kalkınma alanlarındaki çalışmalar masaya yatırılırken Muğla’nın su yönetimine dair sorumluluklar ve projeler hakkında da bilgi sunuldu.

Toplantıda yapılan değerlendirmeler sonucunda, Muğla’nın tarım ve ormancılık faaliyetlerinin daha verimli hale getirilmesi için çeşitli projeler ve işbirliği fırsatları üzerinde duruldu.

TARIM VE SU YÖNETİMİ PROJELERİ

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider, Muğla’nın tarımsal potansiyelini vurgulayarak, bölgedeki çalışmaların desteklenmesi gerektiğini belirtti.

Muğla’nın tarım ve su yönetimi alanındaki projelerinin daha etkin bir şekilde hayata geçirilmesi için önemli bir adım olarak değerlendirilen toplantıya Muğla Valisi Dr. İdris Akbıyık, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü Turgay Türkyılmaz, Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış Saylak, Muğla milletvekilleri ve davetliler katıldı.

Kaynak: İHA

Editör: Haber48 Editör