Ula ilçesine bağlı Demirtaş Mahallesi Bakla Gediği mevkiindeki beton santraline karşı çıkan vatandaşlar, geçen günlerde “Ula’da beton santrali istemiyoruz” başlıklı imza kampanyası başlattı. Son olarak ise bölgede AK Parti’li Ula Belediye Başkanı Özay Türkler, Ula Bağımsız Belediye Başkan Adayı Yunusemre Arapoğlu, yönetmen Yüksel Aksu, eski AK Parti Muğla Milletvekili Orhan Seyfi Terzibaşıoğlu, çevre dernekleri ve bölge sakinleri beton santraline karşı eylem yaptı.

Eyleme destek veren Ulalı Yönetmen Yüksel Aksu, “Ben bir yönetmen olarak Dondurmam Gaymak’tan İftarlık Gazoz’a kadar, buralarda beton santrali, kireç santrali yapsınlar diye değil, burada kültür turizminin, belde turizminin altyapısını nasıl oluşturabilirim, diye uğraşırken 10 kişilik istihdam için bu görsellik reva mıdır” dedi.

ULA'DA KATLİAM GİBİ KAZA! FRENİ PATLAYAN TUR OTOBÜSÜ SAĞA SOLA ÇARPTI; 2 ÖLÜ, 4'Ü AĞIR, 28 YARALI ULA'DA KATLİAM GİBİ KAZA! FRENİ PATLAYAN TUR OTOBÜSÜ SAĞA SOLA ÇARPTI; 2 ÖLÜ, 4'Ü AĞIR, 28 YARALI

Ula Belediye Başkanı Özay Türkler ise “Burada bizim sıkıntımız, bu tesis yeni olmamasına karşın yıllardan beri bizim de içinde olduğumuz bir mücadelenin karşısında belediye tarafından mühürlü olmasına rağmen Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından ruhsat verilmesinde saklıdır” ifadelerini kullandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ