Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü ve Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Turhan Kaçar ve Teknopark YönetimKurulu Üyelerinin de bulunduğu ziyarette Vali İdris Akbıyık, Teknopark Genel Müdürü Doç. Dr. Utkucan Şahin’den yürütülen proje ve çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Teknoparkta faaliyet gösteren Muğla Apiterapik Arıcılık Ürünleri İşleme ve Ar-Ge İnovasyon Merkezi’ni ve firmaları ziyaret eden Vali İdris Akbıyık, çalışmaları hakkında bilgi aldı. Teknopark bünyesinde enerji, savunma sanayi, havacılık ve uzay, su ürünleri ve balıkçılık sektörü yazılım ve otomasyon sistemleri, dijital dönüşüm, mobil uygulama ve geliştirme, yenilenebilir enerji, siber güvenlik sistemleri, bilgi güvenliği, kozmetik, e-dönüşüm çözümleri, akıllı ulaşım sistemleri ve daha pek çok alanda faaliyet gösteren 44 firma bulunuyor.

METEOROLOJİ'DEN MUĞLA’YA TURUNCU UYARI METEOROLOJİ'DEN MUĞLA’YA TURUNCU UYARI

Ziyarette hem girişimci sayısı, hem de girişimcilere sunulan hizmetler ile her geçen gün güçlenen Muğla Teknopark’ın ilimiz ve ülkemiz ekonomisine, beşeri sermayeye ve ihracatına önemli katkılar sunduğu ifade edildi.