Bugün Zonguldak Valisi  Osman Hacıbektaşoğu ve  AFAD Başkanı Okay Memiş,  Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde fırtına nedeniyle iletişim kaybedilen Türk bayraklı gemi ve mürettebatını arama çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Memiş, "Zonguldak'ta batan geminin konumunu tespit ettik. 25 metre derinlikte. Arama kurtarma çalışmalarını o bölgede yoğunlaştırdık. Kayıp 11 personelle ilgili şu an bir gelişme yok. Orası askeri bir bölge. Gemi limana yanaşmayı çalışmış ama dalgalardan paramparça olmuş. Yüzey taraması yapıyoruz çünkü dün bulunan cansız bedeni tahmin etmediğimiz bir bölgede bulduk." dedi.

SOMALİ CUMHURBAŞKANI'NIN OĞLU HAKKINDA ADALET BAKANI'NDAN AÇIKLAMA! SOMALİ CUMHURBAŞKANI'NIN OĞLU HAKKINDA ADALET BAKANI'NDAN AÇIKLAMA!

 Ulaşılan gemi batığının iki parça halinde olduğu biildirildi. Kayıp gemi mürettebatını arama çalışmaları devam ederken mürettebatın yakınları, gelecek umutlu haberi bekliyor. 

 Kafkametler adlı geminin telsizcisi Mustafa Nacar'ın olay anında ailesine mesaj atarak helallik istediği de gelen bilgiler arasında.. 

Kaynak: iha