Aralarında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de bulunduğu İl Bilge Hatun Vakfı kuruldu. Vakfın kuruluşu Resmi Gazete'de yayınlanırken mal varlığının 500 bin TL olduğu bildirildi. Resmi Gazete ilanında "Dağılma bilançosu çerçevesinde çıkacak mal varlığı, kurulmuş tesislerin ad ve konumlarının aynen korunması ve devam ettirilmesi koşuluyla Devlet Bahçeli Vakfına devredilir" hükmü yer aldı.

ÇALIŞAN ANNELERE 325 EURO DESTEK ÖDEMESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? ÇALIŞAN ANNELERE 325 EURO DESTEK ÖDEMESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Vakfedenlerin ise MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Genel Başkan Yardımcısı İsmail Faruk Aksu, eski MHP milletvekili Hüseyin Akgül, MHP MYK üyeleri Erkan Haberal, Ali Uçak, Fatih Çetinkaya olduğu belirtildi. Yönetim kurulunda ise Devlet Bahçeli, Ahmet Selim Yurdakul, Özgür Bayraktar, Şahin Kartal ve Seçkin Odabaşı yer aldı.

Vakfın amacı, "Sosyal hizmet, sosyal yardım, sosyal koruma, sağlık ve sosyal dayanışmaya yönelik çalışmalar yapmak ve senette belirtilen diğer amaçları gerçekleştirmektir" şeklinde ifade edildi.

Kaynak: Haber merkezi