ÇALIŞAN ANNELERE 325 EURO DESTEK ÖDEMESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR? ÇALIŞAN ANNELERE 325 EURO DESTEK ÖDEMESİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen iklim zirvesi için Dubai’ye giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, dönüşte uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, Türkiye’nin konuştuğu bankacı Seçil Erzan’la ilgili soruşturmalarla ilgili gelen, “Biliyorsunuz, sosyal medyada fenomenler var. Bunların çok sayıda takipçileri var. Şatafatlı bir hayat yaşıyor ve bunu da biraz görgüsüzce ortaya koyuyorlar. Bu fenomenler kara para aklama, vergi kaçırma gibi suçlamalarla karşı karşıya kaldı. Bazıları tutuklu yargılanıyor. Bu olayla ilgili sizin görüşünüz nedir? Ayrıca Denizbank’ın bir şube müdürü, saadet zinciri dedikleri yöntemle para toplamış, böyle bir iş yaptığı ortaya çıkıyor. Aslında iki tarafı var bu işin. Bir tarafta böyle hiç makul olmayan, piyasa koşulları açısından verilmesi imkânsız olan bir vaatle para toplayan bir Seçil Erzan var. Diğer tarafta da bu imkânsız vaade kanan ünlü futbolcular. Arda var, isim vereyim isterseniz. Emre Belözoğlu var. Bir de bu işin neresinde olduğunu kestiremediğimiz ama tartışmanın da tam göbeğinde olan Fatih Terim var. Bu olayla ilgili yorumunuz nedir?” sorusuna şöyle yanıt verdi:

SAKINMA DİYE BİR ŞEY YOK

“Türkiye hukuk devletidir ve kim hukuksuzluk yapıyor ise cezasını çeker. Konu yargıdadır ve yargı bununla ilgili gerekli araştırmasını yapmaktadır. Vatandaşlarımız kolay para vaadiyle, kısa zamanda yüksek kâr sunan dolandırıcıların türlü tuzaklarına düşmemelidir. Devlet tabii ki bunların peşindedir ve oyunları bozmaktadır. Ancak bu illegal fon vaatlerine, yasal olmayan yollarla elde edileceği söylenen kârlara karşı halkımız çok dikkatli olmalı. Bu konularla ilgili kararlar inanıyorum ki yargı tarafından en ideal şekilde verilecektir. Burada sakınma diye bir şey söz konusu değil. Bu olayda adı geçen şüphelilerle ilgili araştırmalar sürüyor. Futbolcu arkadaşlarla ilgili de aynı şekilde süreç devam ediyor. Bankanın en üst düzey yöneticileri ile ilgili de şu anda bütün soruşturmalar devam ediyor. Öyle zannediyorum ki kısa zamanda burada da inşallah neticeleri alacağız.” Erdoğan, gündemdeki diğer konuları da şöye değerlendirdi:

İSRAİL’İN GAZZE’YE SALDIRILARI: BARIŞIN PEŞİNİ BIRAKMAYIZ

Barış fırsatını maalesef İsrail’in uzlaşmaz yaklaşımıyla şimdilik kaybettik. Ancak ‘bundan sonrası da böyle olacak, barış fırsatları heba edilecek’ yaklaşımı içerisinde değiliz, umudumuzu yitirmeyelim. Barışın peşini bırakmayacağız. Devlet ve hükümet başkanlarıyla irtibatlarımızı devam ettiriyoruz. İşbirliği Teşkilatı bünyesinde Dışişleri Bakanımız Hakan Fidan’ın da içinde olduğu dışişleri bakanlarından oluşan bir Yedililer Grubu var. Onlar da bu çalışmaları devam ettiriyorlar. Riyad Zirvesi’nde alınan karardan sonra, ilgili temas grubu İslam İşbirliği Teşkilatı adına çalışmalarına başladı. Gazze’yi iki devletli çözümün olmadığı bir ortamda tartışmama konusunda muhataplarımızı bir noktaya getirdik. Ortak baskımız neticesinde Avrupa ülkelerinin bir kısmının hem bizim konumumuzu anladığını hem de bizim savunduğumuz tezleri sahiplenmeye başladıklarını gördük. Londra’da, Paris’te, Barselona’da Akdeniz İşbirliği Toplantısı’nda ve en son New York’ta, BM’de yapılan görüşmelerde grubun çalışmalarının çok ciddi netice vermeye başladığını gördük. Çalışma grubu haftaya da ABD ile bir araya gelecek. (HABER MERKEZİ)